#ocemsemluvi – ShipMonk, Lipa Learning a Peevo, Fed Cup a Babiš

OCemsemluvi 13 - Peevo

Víme o čem se mluví. Peevo po Praze poteče proudem. Startupy ShipMon a Lipa Learning získaly další investici na rozvoj. Naše holky v teniskách a s raketou vyhrály Fed Cup. Určitě byste měli navštívit Ďáblům most. A o čem mluvíte vy?

STARTUP

Říjen i listopad jsou napěchované zprávami o startupech. Během posledních pár dnů se hodně mluvilo o logisticko-technologickém startupu ShipMonk.  Český startup ShipMonk se umístil v první třicítce žebříčku Inc. 5000. Na konci října totiž dostali v áčkovém investičním kole 10 milionů dolarů.

Startupy na vývoj vzdělávacích mobilních aplikací pro děti zřejmě letí. Málokterý startup si totiž může dovolit v Praze pod nádražím umístit svůj mega billboard. V Lipa Learning se však daří a my držíme palce. Nově získali od IPM investici v hodnotě dva miliony eur.

Už jste si domů někdy nechali přivézt čepované pívo? Se startupem Peevo od září můžete. “Pražákům těm se žije nej, domů si také čepované pivo přivézt dej.”

https://youtu.be/VOuQpzKPA9M

SPORT

České tenistky nám poslední roky dělají velkou radost. Tento týden opět vyhrály Fed Cup. Nesporný podíl na zisku měla Kateřina Siniaková. Věříme, že toto není rozhodně poslední úspěch v českých barvách.

https://www.facebook.com/sportCT/posts/10156474584079342

UMĚNÍ

Rozhodně nejdelší Facebook post, o kterém se nejvíce mluvilo a komentovalo byl od Andreje. Umění je to už jen proto, že něco tak dlouhého na Facebooku někdo vydrží číst do konce. No a taky proto, že je na fotce Eiffelovka.

https://www.facebook.com/AndrejBabis/posts/1380186055451368

CESTOVÁNÍ

Tak jestli máte pocit, že už jste viděli všechno, tak na Ďáblův most si ještě ušetřete síly. Německý most se jmenuje Rakotzbrücke a nachází se u vesničky Kromlau ve stejnojmenném rododendronovém parku. Je to ve východní části u polských hranic.

https://www.facebook.com/Novinky.cz/posts/10156915836844884

AKCE

Po šesti letech budeme mít hudební festival Colours of Ostrava bez podpory Agrofertu. Rozhodnutí prý přišlo od Agrofertu, který začal šetřit. No ony ty výlety na Krym taky něco stojí. Ať žije hudba!

https://www.facebook.com/TomasKlus/posts/2456349927725470

MÓDA A KRÁSA

No kdo by nechtěl mít krásný čtyřoký telefon, který funguje i jako bezdrátová nabíječka pro jiné telefony. V Číně se tedy kreativitě ani technickým parametrům meze nekladou. Moc by nás tedy zajímalo, jestli Huawei Mate 20 bude stříhat lepší fotky než nový iPhone.

https://www.facebook.com/278258825627686/posts/2079652942154923

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví“ je nová série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

SentiOne - light-interface

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Polemika na obranu českých a slovenských startupů

Cítím potřebu se našich startupů a lidí, kteří kolem stojí, trochu zastat. Tenhle názor ve mě zrál už dlouho, jeho sepsání ale napomohly diskuze na řadě nejmenovaných facebookových profilů - třeba o tom, že "česká startupová scéna neexistuje" a jde jen o neúspěch, "na který spousta lidí vsadila svůj tiket". Rejpat do startupů je totiž v módě a obhájci moc slyšet nejsou, tak zkusím trochu srovnat síly, i když ve výsledku třeba bude pravda někde uprostřed.
Přečtěte si více

Týden hledání přinesl oslavy, Jidáše a s ním pěknou řádku memů

Minulý týden byl v hledání na internetu ve znamení oslav. Konce války, hokejových úspěchů i májových slavností. Nic, co by se nedalo předpokládat, až na hledání biblického Jidáše - ten umí překvapit i v roce 2015. Tentokrát to nečekali maturanti a od té doby se internet baví. Co lidé tentokrát vyplňovali do hledání na Seznamu?