#ocemsemluvi – Krvavý žralok, miliardová TV pro mobily a nemocný sprostý dědeček

O cem se mluvi 4

Víme o čem se mluví. Startup s investicí jedna miliarda dolarů si v Americe založila skupinka firem, které budou dělat televizní vysílání jinak. Kalousek na to přišel: Bude to “Nemoc sprostých dědečků”. V ženském beachvolejbalu začíná nová éra Baki a Maki. Tomáš Klus stále řádí a žralok stále straší. Praguepride zabarvil Prahu. A o čem mluvíte vy?

STARTUP

Z Ameriky k nám doputovala zpráva o novém formátu “televize pro mobilní zařízení”, který se má spouštět na konci tohoto roku. Pro američany je to startup, pro nás “huge” projekt společností jako Disney, Alibaba a Comcast’s NBC Universal s investicí jedna miliarda dolarů. Projekt se zatím nazývá pracovně NewTV a stojí za ním nově vzniklý holding WndrCo.

V Česku se nyní mluví o startupu Leadspicker, který se dohodl na spolupráci s největším evropským startupovým akcelerátorem UnternehmerTUM. Leadspicker je platforma, která umí díky strojovému učení vyhledávat nové startupy. Jsou za ní podepsaní 3 kluci pod 30. 

Leadspicker

KAUZA

Občas nás překvapí, na jaké perly na internetu narazíme. Kalouskova “Nemoc sprostých dědečků” nás však pobavila. Pobavila i tisíce fanoušků českého Facebooku a Twitteru.

https://www.facebook.com/kalousek.miroslav/posts/2037203219644502

Nemoc sprostých dědečků

SPORT

Od té doby co Kiki a Maki neexistují, tak bylo o českém ženském beachvolejbalu na internetu docela ticho. Teď se s Barborou Hermannovou a Markétou Nausch Slukovou blýská na lepší časy – tedy body. Asi nová éra Baki a Maki.

Lezec Ondra jde rád na lezení od Adama, a tak si v Kanadě vylezl trasu, která ještě nebyla vylezená.

https://www.facebook.com/167652014341/posts/10156232269034342

https://www.facebook.com/sportCT/posts/10156237102199342

UMĚNÍ

O bojkotu Tomáše Kluse jsme vás již informovali v posledním #ocemsemluvi. Bojkot stále trvá a stále graduje. Tento týden Tomáš vydal novou píseň Nedá se nic dělat, kde celé dění komentuje.

CESTOVÁNÍ

Český turismus je už druhý týden zakalen krví egyptského žraloka, který změnil jednu rodinnou dovolenou v horor. V CineStar na to vyzráli. Mají také jednoho žraloka k vidění.

https://www.facebook.com/cinestar.cz/videos/10156228578730831/

AKCE

Od 6. do 12. srpna je v Česku za nejvýznamněji komentovanou akci na internetu Praguepride festival. Komunikace se motá kolem hashtagu #praguepride.

https://www.instagram.com/p/BmNdyIlhYpo/?taken-by=prague.pride

MÓDA A KRÁSA

Kráskou tohoto týdne se na českém internetu stává Patricie Solaříková, která svojí (ne)reklamou na MCDonalds získala největší počet lajků v této kategorii.

https://www.instagram.com/p/BmQQ-_qA4s2/

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví a o čem bude“ je nová série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

SentiOne - light-interface

Total
0
Shares
Další články