#očemsemluví – Corviglia, Startupper, Štěpánek a #brnotruestory

ocemsemluvi - Corviglia, Startupper, Štěpánek a brnotruestory

Víme o čem se mluví. Evropské startupy mohou nově žádat podporu u investičního fondu The Corviglia Capital Fund. Mohou si také zasoutěžit v Startupper roku. Štěpec se rozloučil s kariérou. V Norsku si skočíte na meníčko pod mořskou hladinu. V Brně se žije krásně, je to #brnotruestory. A o čem mluvíte vy?

STARTUP

The Corviglia Capital Fund je nový investiční fond, který začíná operovat napříč Evropou. Nyní má k dispozici necelých 6 miliard korun a rád by se dostal na 11 miliard. Jeden ze zakladatelů fondu je Petr Šmída, který je také součástí české investiční firmy Enern. Enern má za sebou investice do podniků jako Rohlík.cz, ROI Hunter, Slevomat, Twisto, Skrz.cz a DámeJídlo.cz.

Společnost Total spouští soutěž Startupper roku, kde nabízí výhru až 12 500 eur a mentoring od StartupYardu.

https://youtu.be/l-uY_k50m2s

SPORT

Radek Štěpánek alias Štěpec se ve vyprodané O2 aréně loučil se svojí kariérou. Rozloučit se s ním na velkolepou exhibici přijeli i Novak Djokovič a Andre Agassi.

https://www.facebook.com/sportCT/posts/10156415054579342

UMĚNÍ

Město Brno chce být virální a vsadilo na umění. Stanovilo hashtag #brnotruestory a spustilo kampaň. Jedná se o sadu autenticky působících příběhů zpracovaných v různých formátech od videí přes gify. Příběhy v současnosti vyskakují na sociálních sítích uživatelům od USA až po Tchaj-wan.

https://www.instagram.com/p/Bo_mPU4lTJf/?utm_source=ig_web_copy_link

V Komerční bance se rozhodli podporovat umění. Pokud je vám méně jak 26 let, tak nově můžete navštívit Národní galerii  v Praze zadarmo. Sponzorem je Komerčka.

https://www.instagram.com/p/Bo_hVmKB_QS/

CESTOVÁNÍ

V Norsku se otevře unikátní podvodní restaurace. Bude jediná v Evropě. a zároveň největší na světě.  Jmenuje se Under a už teď si v ní od dubna roku 2019 můžete zarezervovat místo.

https://www.facebook.com/forbescesko/posts/2419337484773468

AKCE

Měsíc říjen je téměř přeplněn zajímavými akcemi, které se na sociálních sítích hlásí o přízeň čtenářů. O to více nás těší, že zpráva o otevření nového oddělení pro dětskou rehabilitaci ve Fakultní nemocnice v Motole se dostala mezi nejaktivnější zprávy předchozího týdne.

https://www.facebook.com/FakultninemocnicevMotole/videos/2114173152227684/

MÓDA A KRÁSA

Na sociálních sítích minulý týden frčely nejvíce v oblasti módy převážně reklamní a bulvární sdělení. Jedna z těchto zpráv na Jen ženy nasbírala úctyhodný počet reakcí. Šlo totiž o fotky dračí ženy, která už nikdy nebude “za dámu”.

https://www.facebook.com/Jenzeny.cz/posts/2322803601125005

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví“ je nová série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

SentiOne - light-interface

Total
0
Shares
Další články