#ocemsemluvi a o čem bude: Francouzi vs. Chorvati, malovaný poník a Pharrel Williams na Colours

o cem se mluvi

Ze začátku týdne ovlivňoval český internet a všechny sportovní i nesportovní fanoušky výsledek mistrovství světa ve fotbale. Pokud byl někdo od té doby s hlavou v písku, tak propásl, že 4:2 vyhráli Francouzi nad Chorvatskem. Dále po internetu běhal malovaný poník a z Coloursů dozvukoval Pharrell Williams. iPhone aplikace rozhýbal startup Octi.TV 

STARTUP

V české startupové scéně se mluvilo o tom, že gigant ze Silicon Valley koupil tuzemský analytický startup StoriesVe světě zase žasli z Octi.TV – aplikace, která se zaměřuje na analýzu lidského pohybu lákavým způsobem.

https://www.instagram.com/p/BlMSl4eBEq0/?hl=en&taken-by=octiapp

SPORT

Kromě fotbalu a Chorvatsko – francouzského šílenství probíhalo zároveň finále Wimbledonu. Novak Djokovic se vrátil do formy a vyhrál do své série už svůj čtvrtý Wimbledonský talíř.

https://www.instagram.com/p/BlR7jP9gcLy/

UMĚNÍ

Fotografie pomalovaného poníka připomínají soutěž o nejbarevnějšího Unicorna. A protože Češi jednorožce rádi, tak se z nevinné dětské hry ve westernovém městečku Šiklův mlýn stala internetová kauza minulého týdne. Na fotkách je vidět, jak děti malují nezávadnými barvami po poníkovi. Ten chudák unicorn musel po akci takto vyzdobený chodit celý den.

https://www.instagram.com/p/BlOojBWh1Uy/?tagged=ponik

CESTOVÁNÍ

Letní cestování Čechů není jen o Chovatsku, Řecku či Bali. Úspěšná pozvánka na 21. ročník Selských slavností v Jihočeských Holašovicích si také našla své facebookové fanoušky.

https://www.facebook.com/125315529509/posts/10156525796619510

AKCE

Hlavním headlinerem Colors of Ostrava 2018 byl tento rok  Pharrell Williams. Bohužel jako většina jeho českých koncertů moc nezaujal. George Ezra byl prý, ale úplně jiné kafe.

https://www.instagram.com/p/BlY58vzHOy_/?tagged=colours2018

KRÁSA

Novou hvězdou českého internetu je moderátorka Jasmina Alagič. Je to také nová partnerka Rytmuse a nová hejterka Dary Rolins.   

https://www.facebook.com/253229733343/posts/10155575961048344

MÓDA

Kromě plavek frčí v létě i svatby, proto sledujte svatební módní trendy. Třeba se tak dostanete ke své budoucí a vysněné #czechgirl #czechboy. Pochopila to i Karolína Plíšková a tak si vzala rovnou Hrdličku.

https://www.instagram.com/p/BlbPv24AWRb/

O čem se mluvit bude

STARTUP

Anagog

SPORT

Tour de France

UMĚNÍ

Hip Hop Žije

CESTOVÁNÍ

divoké české řeky  vodáctví

AKCE

#Ynspirology

MÓDA

#plavky

 

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví a o čem bude“ je nová série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ozvěny Louskáčku 2013: Jak to vidíme my

Minulý týden český Art Directors Club společně s Asociací komunikačních agentur rozdával asi nejprestižnější ocenění, která se u nás v reklamě dají vyhrát. Nás přirozeně moc nezajímají klasické kategorie (jenom částečně), ale hlavně ty digitální. A i když jsme si naši lehkou rozpačitost původně chtěli nechat jenom pro sebe, nakonec to nešlo zastavit a muselo to jít ven.
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Danny Macaskill, Peugeot a BBC

Na Tyinternety se vrátily po pauze memy, virály nesmí chybět samozřejmě také. Tenotkrát s novou parádou od Dannyho Macaskilla, s překvapivě vůbec ne špatnou reklamou na Peugeot, skvělé decentní promo na spuštění BBC Music a na závěr prank s kočičkou