Nový Digg hodil minulost za hlavu a začíná znovu

Dobré i špatné, povedené i nepovedené – nový Digg se ze své minulosti zbavil všeho bez rozdílu a stal se znovu čerstvým startupem. Zahodil infrastrukturu a kód, veškerá data, uživatelské účty i design. A hned vyvstává nevyhnutelná otázka, zda se změny povedly, nebo zda noví majitelé službu definitivně pohřbili.

Nový Digg, spuštěný oproti původnímu dnešnímu datu již včera, naštval leckoho a asi nejvíc svoje skalní dlouholeté příznivce. Není se čemu divit. Představte si, že máte na službě účet a na něm kontakty na přátele i záznamy o aktivitě za posledních sedm či osm let. Službu ale koupí nová firma, rozhodne se udělat redesign, váš účet zruší (data si sice můžete stáhnout, ale účet již k ničemu nebude) a navíc vás nově nutí přihlásit se přes Facebook. Přesně to udělal svým uživatelům nový Digg.

Dlužno říci, že v některých ohledech nebylo na vybranou a radikální změny přijít musely, protože stará infrastruktura Diggu byla pro nového majitele příliš drahá na udržování. Nejsou ale i tak změny, kvůli nimž nelze Digg používat bez Facebooku (časem prý přibudou i jiné možnosti) a každý digg se automaticky na Facebook sdílí, příliš radikální? Většina věrných si myslí, že ano.

Rozvržením stránky Digg připomíná Pinterest, stránka ale obsahuje celkem tři kategorie zpráv – Top Stories, Popular a Upcomming. Top Stories jsou hlavní zprávy, Popular jsou ty, které uživatelé přes Digg hodně sdílí, a Upcomming obsahuje nejnovější zprávy, které mají vysokou šanci stát se v blízké době součástí Top News. Zprávě lze dát tradičně digg, k čemuž musíte být přihlášeni, kromě toho ji ale lze také sdílet na Twitteru a Facebooku, což se zvládne i bez registrace.

Nový Digg není nepovedený, je ale trochu neoriginální a jeho věrní si stěžují třeba na nedodržení tradičních barev služby, na něž byli po dlouhá léta zvyklí. A to vlastně celý nový Digg shrnuje – služba nejspíš není odsouzena k potupnému zániku a své uživatele si pravděpodobně najde. Jen těžko to ale budou ti stejní lidé, kteří milovali starý Digg a pravidelně jej navštěvovali poslední roky. Ti jsou v tuto chvíli naštvaní a přemýšlejí, zda dají přednost Redditu nebo zkusí nějakou novou menší službu. Stejně tak není pravděpodobné, že by se v této podobě Digg kdy dotáhl na svou dřívější slávu.

V blízké době bychom se měli dočkat řady postupných vylepšení a nových funkcí, z nichž některé popisuje Digg na svém blogu. Půjde například o komentáře, personalizaci zpráv a API. Další informace o směřování služby lze najít také v sekci FAQ na webu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Soutěž WebTop100 si získal Vodafone

Nejlepší firemní web má Vodafone. Získal ocenění v soutěži WebTop100, která včera vyhlásila vítěze v celkem 11 oborových žebříčcích, 8 soutěžních kategoriích a 5 speciálních žebříčcích. Podívejte se pro inspiraci na kompletní výsledky, na čem Vodafone na webu ještě pracuje, nebo třeba i na oceněnou e-mailovou kampaň.
Přečtěte si více

T-Mobile: Zatraceně rychlý závod

T-Mobile nás ve svých digitálních aktivitách baví. Nejnověji pořádá "zatraceně rychlý závod" o to, jak se dá nejrychleji přepravit 8GB dat - bude to s pomocí poštovního holuba, Ferrari, nebo přes mobilní internet?