Nový coworking K10 bude sídlit ve vile na Vinohradech, spojí firmy s freelancery

Po dánském velvyslanci přebírají od června neoklasicistní vilu na Vinohradech freelanceři. Vznikne v ní nový coworking K10 s kapacitou 120 lidí. Kromě hezkého prostředí nabídne třeba fotokoutek a laboratoř. Nedostane se do ní ale každý.

Působivá vila z počátku 20. století se nachází v ulici Koperníkova 10 na pražských Vinohradech, těsně vedle Havlíčkových sadů. Naposledy ji využívalo dánské velvyslanectví, ale protože v poslední době neměla dlouhodobé využití, nabídlo ji ministerstvo zahraničí ke komerčnímu pronájmu.

Coworking K10 založilo společně 6 firem, mezi nimi Story TLRS nebo Inspirum Technologies, které chtějí spolupracovat na jednom místě společně i s freelancery. Vila nabízí celkem 1075 m2 pracovních prostor a zahradu s wifi internetem, rozšiřující prostor k práci o dalších 1540 m2.

„Členové K10 si budou moci zvolit ideální prostředí pro každou pracovní příležitost včetně místnosti pro soustředěnou práci nebo pro kreativitu. Cílem projektu je vytvoření komunity mladých firem a freelancerů, kteří společně pracují z jednoho místa,“ říká Jiří Moos, PR guy nového coworkingu.

Místnosti k soustředění a účetní s právníkem

Členové K10 si budou moci zvolit ideální prostředí pro každou pracovní příležitost. Například kreativní část vily využijí tvůrčí mozky, k úspěšnému dodržení pracovního termínu zase pomohou místnosti určené k soustředění bez zbytečných rušivých prvků.

Součástí vybavení coworkingu bude „laboratoř“, obsahující fotografický koutek s rekvizitami, místo na tisk a také inovační stůl vybízející k vytvoření nový vylepšováků. K dispozici budou konferenční místnosti k pořádání vlastních událostí.

Služby mohou členové využívat 24/7. Vila bude také  poskytovat účetní a právníka. K relaxaci po pracovním dni poslouží vlastní sauna, posilovna, bazén nebo whirlpool.

Coworking nebo elitní klub?

Vstupenku do K10 ale nedostane automaticky kdokoliv. „Členy do K10 si chceme pečlivě vybírat, musí nám to vzájemně dávat smysl a díky tomu může vzniknout skvělá komunita lidí, která v České republice opravdu nemá obdoby,“ popisuje plány Piero Šesták, CEO K10 a zakladatel digitální agentury Story TLRS.

Za první týden po spuštění webu získal coworking K10 přes 100 předběžných registrací. Aktuálně v rámci červnového spuštění je podle zástupců coworkingu rezervovaných přes 70 míst ze 120.

Total
0
Shares
Další články
Jan Řezáč, zdroj: janrezac.com
Přečtěte si více

Jan Řezáč: Pokud jako webdesignér dodržíte slovo, předběhl jste 95 procent trhu

Excentrický milovník designu, kvalitního oblečení a sebe... Povídali jsme si s Janem Řezáčem nikoli ostrým jako břitva, ale distingovaným, akurátním, dost zábavným, ale hlavně hloubavým a inteligentním. Autor knihy Web ostrý jako břitva je – minimálně mediálně – v současné době jedničkou českého webdesignu. I proto je to jeden z hlavních řečníků nejdůležitější marketingové akce letošního roku – Marketing Festivalu. Tam bude prezentovat jak sebe a svůj zlatý prsten s velkým „Ř“, tak své nápady, myšlenky a svoji knihu.