Nový CEBIT 2018 slibuje, že bude tak zajímavý jako nikdy předtím

Stejný název, ale úplně jiný zážitek. Obchodní festival CEBIT 2018 bude radikálně nový. Přinese nová témata, nové formáty, optimalizované rozvržení hal a uskuteční se v novém termínu na začátku léta. CEBIT se pochopitelně výrazně soustředí na obchod, ale bude také emociálnější, svěžejší a intenzivnější. Alespoň to tak slibují jeho organizátoři.

V centru pozornost bude na CEBIT 2018 osm zásadních témat digitalizace: umělá inteligence, internet věcí, rozšířená a virtuální realita, bezpečnost, blockchain, drony a samořídící systémy, budoucnost mobility a lidská robotika.

Čtyři platformy nabídnou inovace a vize

„Akce zahrnující představení novinek, konferenci a networking-event umožní na novém veletrhu CEBIT celkový pohled na digitalizaci podniků, veřejné správy a společnosti,“ prohlásil Oliver Frese, člen představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG. „Vedle odborníků na informační technologie, odborných návštěvníků a předních manažerů s rozhodovacími kompetencemi chce veletrh novou koncepcí také výrazněji oslovit příští generaci řídících pracovníků v podnicích.“

Posloužit k tomu má především nová koncepce veletrhu, který budě nově založen na čtyřech platformách: d!conomy, d!tec, d!talk a d!campus.

  • V rámci d!conomy naleznou odborníci v oblasti IT a manažeři s rozhodovacími kompetencemi z podniků, veřejného sektoru a služeb všechno, co je nutné k digitalizaci ekonomiky a veřejné správy
  • d!tec se zaměří na vývojáře softwaru, inovace a start-upy.
  • V rámci d!talk vystoupí vizionáři, experti a kreativní osobnosti z celého světa, které budou hosty veletrhu CEBIT 2018.
  • Emocionálním jádrem nového veletrhu CEBIT ale bude d!campus, jež nabídne v příjemné atmosféře dostatek prostoru pro networking, streetfood a živou hudební produkci.

Live-Talk s prominentními vizionáři a ikonami IT

První významnou osobností, která vystoupí při zahájení nového Take-off Monday (11. června), bude Jaron Lanier. Tento americký vědec, který pracuje ve výzkumu pro společnost Microsoft, je považován za ikonu hnutí Virtual Reality a současně za jednoho z největších kritiků World Wide Webu.

Také muž, který je autorem „Tajného deníku Steva Jobse“, je očekáván na veletrhu CEBIT. Je jím Dan Lyons, který 14. června umožní exkluzívní pohled za kulisy hightech branže a prozradí, co zažil jako zaměstnanec ve „startupovém pekle“, jak ho sám označuje.

„Kdo koho programuje?“ Na tuto zajímavou otázku bude na veletrhu CEBIT odpovídat Ranga Yogeshwar. Nejznámější vědecký novinář v Německu představí 13. června své nejtajnější pohledy do budoucí souhry člověka a počítače.

Prezentace “memory hacker” Dr. Julii Shawové slibuje fascinující náhled do lidské duše. Londýnská vědkyně v oblasti paměti ukáže 13. června 2018, jak lze manipulovat lidskou pamětí a jaké poznatky lze touto manipulací získat.

Kde číhá největší nebezpečí v rozvoji Internet of Smart Things a jak se mohou podniky chránit před kyberútoky, vysvětlí Mikko Hypponen návštěvníkům veletrhu CEBIT 12. června 2018. Světově uznávaný expert je Chief Research Officer finské společnosti F-Secure, která se zabývá bezpečností IT.

Nabitý týden

Veletrh CEBIT začíná v pondělí 11. června – tento den je určený politickým tématům a médiím. V centru pozornosti budou témata jako digitální výzvy pro Německo a Evropu. Welcome Night s účastí významných politiků z Německa i ze zahraničí zahájí následující tři dny výstavy, které budou na výstavišti věnované obchodu.

„Digital Friday“ (15. června) je spolu s atraktivní nabídkou veletrhu CEBIT určen širší veřejnosti, která se zajímá o digitalizaci. Vstup je za snížené vstupné. d!talk a CEBIT!Signals jsou určeny mezinárodním blogerům. Mimo to jsou naplánované zvláštní aktivity pro programátory a vývojáře (Coder & Developer) s Hackathony, soutěžemi pro piloty dronů a náborové akce pro studenty a odborníky.

Další informace o CEBIT 2018 najdete na webu veletrhu. Pokud budete mít zájem o vstupenky, Tyinternety vám již zítra nabídnou možnost zakoupit je s 50% slevou! Všechny důležité informace pro návštěvníky najdete zde.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Bad motherfucker, staré časy a vražedný stopař

History of Rap, The Fatherhood, další pádlo od Samsungu a samozřejmě Viral Brothers... řada více či méně osvědčených sérií se tento týden dočkala pokračování. Nechybí naštěstí ale ani svěží vánek v podobě zvráceně přitažlivého videa od Dove, jedné příjemné retro vzpomínky a videa, kde efektně umře spousta lidí.