Nová soutěž Škola pohovorů pomůže s životopisy i hledáním práce

Personální společnost Předvýběr.CZ vyhlásila pilotní kolo soutěže Škola pohovorů, jejíž finalista vyhraje prémii 20 tisíc korun. Každý soutěžící dostane ale něco mnohem důležitějšího – odborné rady, jak zlepšit svůj životopis, a mít tak větší šanci na trhu práce.

Princip soutěže Škola pohovorů je jednoduchý. Uchazeči hledající práci mohou zaslat svůj životopis k posouzení, načež každý z nich získá od pořadatelů soutěže zpětnou vazbu. „Životopis je důležitou vizitkou každého zájemce o práci. Přestože se to studenti učí už na středních školách a internet je plný rad, jak má životopis správně vypadat, je neuvěřitelné, kolik uchazečů nedbá na svoji prezentaci,“ říká František Boudný, obchodní ředitel Předvýběr.CZ.

Životopis řekne vše

„Personalista přitom na začátku o uchazeči neví nic víc, než co mu prozradí životopis. A na jeho přečtení věnuje maximálně několik minut. Proto jsme se rozhodli přijít se soutěží, která zábavnou formou přiblíží základní pravidla a každému soutěžícímu uchazeči o práci pomůže lépe se prezentovat,“ dodává šéf personálky. Všechny přihlášené soutěžící zařadí Předvýběr.CZ mezi uchazeče o zaměstnání a pokusí se pro ně najít profesní uplatnění.

Do soutěže je možné přihlásit se do 18. února zasláním životopisu, fotografie a popisem dosavadních zkušeností s (ne)úspěchy u pohovorů. Každému účastníkovi soutěže zřídí pořadatel na své facebookové stránce profil ve speciální galerii a umožní tak veřejnosti lajkovat profily soutěžících.

Porota složená z personalistů, potenciálních zaměstnavatelů a odborníků na komunikaci poté vybere pět kandidátů, kteří postoupí do druhého kola. Absolutní vítěz získá výhru v podobě 20 tisíc korun.

Pravidla soutěže:

První kolo začíná 30. ledna a končí 18. února.

  • Přihláškou je zaslání strukturovaného životopisu (CV) i s fotografií. Součástí přihlášky je i stručný popis zkušeností uchazeče s pracovními pohovory – v čem konkrétně se mu/jí nedaří, jaké má pocity z pohovorů, jestli někdy dostal zpětnou vazbu týkající se svých slabých stránek a pokud ano, jakou. Tento popis zkušeností včetně samotného životopisu je neveřejný, slouží pouze pro potřeby poroty.
  • Současně s fotografií uchazeč zašle i stručnou odpověď na tři otázky: Proč by si měl zaměstnavatel vybrat právě mě? Čeho chci profesně dosáhnout? Jaký/á jsem kolega/kolegyně, proč mě mají spolupracovníci rádi a v čem mám slabiny?
  • Pořadatel fotografii i s odpověďmi zveřejní na facebookové stránce a umožní tak veřejnosti lajkovat profily těch soutěžících, jejichž odpovědi na tři otázky uživatelé sítě považují za nejpřesvědčivější (tj. vybrali by si takového kolegu).
  • Pořadatel všem přihlášeným uchazečům poskytne zpětnou vazbu k zaslanému CV a současně všechny přihlášené zařadí mezi standardní uchazeče a pokusí se pro ně najít profesní uplatnění.

Druhé kolo začíná 19. února a trvá do 7. března.

  • Porota z přihlášených uchazečů vybere 5 kandidátů, které pozve k pohovoru. Jako kritéria vezme porota v úvahu zejména kvalitu životopisu soutěžícího včetně popisu dosavadních zkušeností s pohovory a odpovědi na tři otázky, doplňkově i „popularitu“ soutěžících měřenou počtem lajků.

Finálový pohovor se uskuteční 7. března v Praze. Budou ho tvořit dvě části.

  • V první části proběhne individuální pohovor před odbornou porotou složenou z personalistů, potenciálních zaměstnavatelů a odborníků na komunikaci.
  • Do druhé části postoupí dva finalisté – ti dostanou tři úkoly (řešení simulovaných situací, se kterými by se mohli potkat v praxi, v závislosti na svém oboru. Porota splnění každého úkolu ohodnotí body, lépe hodnocený finalista vyhrává finanční odměnu.

Total
0
Shares
Další články