Nová mobilní funkce Facebooku vás seznámí s lidmi v okolí

Pokud jste se někdy seznámili s někým novým a chtěli si ho přidat mezi přátele Facebooku, asi víte, že to nemusí vždy být úplně snadné. Hlavně ve chvíli, kdy stejné jméno jako on má spousta dalších uživatelů. Nejen v těchto chvílích pomůže Find Friends Nearby, právě testovaný nástroj Facebooku.

Find Friends Nearby naleznete na mobilní stránce Facebooku nebo přes jeho mobilní aplikace pro iOS a Android. Adresa pro mobilní stránku je http://fb.com/ffn, v rámci aplikací nástroj naleznete následujícím postupem z menu: Menu > Apps > Find Friends > Other Tools > Find Friends Nearby.

Find Friends Nearby vzniknul v rámci jednoho z pravidelných hackathonů Facebooku, tehdy pod názvem Friendshake. Hlavním účelem aplikace je usnadnit přidávání do přátel v případech, kdy uživatelé sice nemají žádné společné známé, ale nachází se právě na tom samém místě. V takovém případě stačí, pokud si oba dva najednou pustí stránku Find Friends Nearby a v seznamu se navzájem okamžitě najdou i bez využití klasického vyhledávání na Facebooku.

Find Friends Nearby

Jak je vidět i z obrázku, na stránce aplikace uvidíte pouze ty uživatele, kteří 1) se nacházejí ve vašem bezprostředním okolí a 2) mají aplikaci také spuštěnou. Tím by se mělo zabránit tomu, aby vás s pomocí Find Friends Nearby spamovali žádostmi o přátelství lidé, o které nemáte zájem. Jednoduše se domluvíte s tím, koho si chcete přidat, oba zároveň stránku načtete, odešlete žádosti o přátelství a funkci zase vypnete.

Přestože novinka není zcela nepodobná možnostem aplikace Glancee, kterou několik měsíců zpátky Facebook koupil, vznik Find Friends Nearby nemá s touto akvizicí nic společného. Za aplikací stojí programátor Facebooku Ryan Patterson, který ji, jak již jsme psali výše, vytvořil na jednom z hackathonů. O Find Friends Nearby během včerejška jako první informoval server TechCrunch.

Total
0
Shares
Další články