Nová bezplatná verze Spotify umožní poslouchat hudbu lépe a za méně dat

Nová verze Spotify umožní poslouchat milovanou hudbu zdarma - 2

Spotify, největší světový poskytovatel streamované hudby, připravil novou verzi své aplikace. Během několika týdnů bude nová verze dostupná na platformách Android a iOS. Novinky se výrazně dotknou bezplatných účtů, jejichž uživatelům zpříjemní poslech. Aplikace se bude postupně rozšiřovat na všechny trhy a slibuje „šťastný streaming“.

Spotify playlisty pro bezplatné uživatele

Spotify si přeje, aby všichni uživatelé měli možnost hledat nové hudebníky a vracet se ke svým oblíbeným skladbám. Nově proto nabídne ve bezplatné verzi 15 playlistů, v nichž nebudete muset přehrávat skladby náhodně, ale poslouchat je podle vámi zvoleného pořadí. Klasické personalizované a populární playlisty jako Discover Weekly, Release Radar a Daily Mix zůstávají.

Více podle osobního vkusu

Bezplatné účty budou mít snazší přístup ke svým oblíbeným skladbám a budou moci objevovat nové hudebníky. Při registraci se vás Spotify zeptá na oblíbené interprety a následně připraví osobní playlist postavený na vašem hudebním vkusu. Daily Mixy budou přístupné hned z hlavní obrazovky a budou se pravidelně aktualizovat podle typu skladeb, které budete za dané období poslouchat.

Srdíčka na Spotify jako na Tinderu

Aplikace bude od vás nově sbírat srdíčka podobně jako Tinder. Osrdíčkujete si interpety, kapely, písničky či playlisty. Stejným způsobem si můžete zmíněné i znelíbit. Díky tomu vyškolíte algoritmus Spotify mnohem lépe, než to uměl doposud, a bude vám posílat relevantnější skladby.

Vlastní seznamy skladeb

Starší generace si pamatují, jak nahrávali pro svoji první lásku kazetu s nejoblíbenějšími písničkami. Mladší si už tvořili osobní CD. Současná generace si bude moci jen zvolit, jakou má náladu, a Spotify jim dle jejich preferencí playlist navrhne. Vyberou si písničky, které tam chtějí, a je hotovo. Může se sdílet a chlubit.

Nově ušetříte za data

Spotify chce doručovat hudbu všem a co nejjednodušeji. I do zemí, kde mají pomalý internet, nebo tam, kde jsou ještě mobilní data drahá. Nově si mohou bezplatní uživatelé v nastavení zatrhnout tlačítko Data Server, což jim zoptimalizuje streamovaný odběr dat. Ušetřit se tak má až tři čtvrtina přenesených dat, což jistě mnoho uživatelů bezplatných účtů přivítá. Bez předplatného totiž není možné stahovat hudbu pro poslech offline.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Teď o vás budou vědět všechno: Facebook a IBM se spojují, aby snáz dosáhli na uživatele reklamou

Reklamní experti dali dohromady marketingové nástroje dvou významných firem, aby značkám nabídli propracovanější cílové skupiny. Firmy Facebook a IBM vytvořily partnerství, kterému lidé jen těžko uniknou. Uživatelům obě firmy slibují relevantnější reklamy, zpráva je to ale hlavně pro marketéry. Ti si totiž můžou zajistit perfektní publikum. A při vymýšlení jeho kritérií si můžou dost vymýšlet.