Netflix vybírá seriály do svého streamu podle úspěchu na pirátských serverech

Netflix prozradil svou strategii při výběru filmů a seriálů pro svou službu. Šťastné ruce při nákupu pomáhají kromě jiného informace z torentů a pirátských stránek. Pirátská scéna tak pomohla plno seriálům.

Firma ukazuje, že pirátskou energii lze využít i v byznysu. A to i přesto, že velká filmová a televizní studia stále vidí nelegální stahování jako největší hrozbu pro jejich byznys. První seriál, který Netflix vybral pomocí “pirátské strategie” byl vězeňský Prison Break.

“Když kupujeme seriály, koukáme se samozřejmě, jak se jim dařilo na pirátských stránkách,” říká viceprezidentka pro obsah Netflixu Kelly Merryman a dodává, že samozřejmě některé formáty, jako třeba American Idol a podobné reality show nechávají radši televizní obrazovce.

Samotný Netflix proti pirátství jako takovému bojuje. Šéf serveru Reed Hastings už dlouhodobě prohlašuje, že jejich služba může plno lidí od stahování odradit. “Třeba v Kanadě klesl během tří let, po které tam působíme, provoz na torrentech o padesát procent. Stále ale hodně lidí stahuje načerno,” poznamenal pro BBC.

Torrenty jako indikátor úspěchu

Pirátství zlehka chválí i tvůrci. Autoři v současné době populárního seriálu Breaking Bad třeba tvrdí, že pirátské stahování udrželo jejich šou při životě během nepříliš povedeného rozjezdu.

Pirátská scéna ale prý pozitivně zapracovala i pro popularitu dnes již kultovní série Game of Thrones. Ta sice není k dispozici na Netflixu, ale v Británii ji nabízí třeba Tesco v rámci svého Blinkboxu. “Myslím, že  Game of Thrones je nejčastěji kradený seriál na světě. A to je dnes skoro lepší než dostat Emmy,” cituje vysokého manažera studií Time Warner BBC.

Samozřejmě se ale ozývá i druhá strana sporu. “Čím víc lidí se bude dívat na seriály získané ilegální cestou, tím méně vydělají stanice, které je vyrábějí. Tím pádem pak bude těžší a riskantnější investovat do nových seriálů,” tvrdí Eddy Leviten, mluvčí antipirátské organizace FACT.

via BBC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Hacker: Co se za hranicemi dozvíte o stavu české reklamy

Dmxeco je jeden z největších veletrhů o digitálním marketingu v Evropě, podle určitých měřítek úplně největší. Koná se v německém Kolíně nad Rýnem a pro 20 tisíc účastníků je veletrh spojený s konferencí zdarma. Zajímavý je tím, že se snaží věnovat celému digitálnímu marketingu, ne jen jeho části. A dělá to po německu - důsledně. A ne vše, co se na takové akci dozvíte, je nutně pozitivní.