Netflix spustil novou funkci: tiktokovou variaci Fast Laughs

Netflix spouští novou mobilní funkci, díky které se mohou předplatitelé podívat na krátké vtipné klípky, aniž by museli sledovat celý seriál nebo film.

Funkce Fast Laughs je v současnosti dostupná pouze pro majitele zařízení s iOS ve vybraných zemích (ČR se samozřejmě do výběru nedostala). Nová funkce vypadá a působí jako TikTok nebo Instagram Reels. Různé krátké klipy – převzaté ze seriálů jako Big Mouth nebo stand-up speciálů – se přehrávají přímo v aplikaci Netflixu. Pokud některý z pořadů, filmů nebo speciálů diváka zaujme, může si zmíněný titul rovnou přidat do svého watchlistu.

„Vždy hledáme nové způsoby, jak uživatele pobavit a usnadnit jim prozkoumávání, řekl Patrick Flemming, ředitel produktových inovací Netflixu, a dodal, že Fast Laughs představuje „nový přenos vtipných klipů ze široké škály titulů Netflixu, od filmů a seriálů až po náš výběr stand-up speciálů“.

Zavedení Fast Laughs dává Netflixu smysl, vzhledem k aktuálnímu růstu a postavení TikToku. Posledních několik výsledkových zpráv Netflixu konkrétně zmiňuje TikTok jako hlavního konkurenta.

Nejde o to, že by Netflix a TikTok vytvářely stejný typ obsahu, ale lidé tráví více času na TikToku – a tedy méně času na Netflixu. Dát uživatelům iPhonů něco jiného, v čem si mohou do nekonečna scrollovat, a proměnit to ve finále ve více času stráveného opakovaným zhlédnutím jakéhokoliv pořadu, je pro Netflix výhra.

Fast Laughs také Netflixu pomáhá zdůraznit, kolik obsahu je vlastně na platformě k dispozici. Netflix hodně investoval do stand-upů, uzavřel dohody s komiky jako Adam Sandler a Kevin Hart a buduje si také solidní základnu původních animáků. Vzhledem k takovému množství je možné, že může něco divákům i uniknout.

Fast Laughs dává předplatitelům možnost zachytit věci, které jim možná unikly. To je klíčový rozdíl mezi TikTokem a Fast Laughs od Netflixu: Netflix se nesnaží spustit novou platformu, která by poskytovala obsah, ale místo toho používá stejný koncept jako TikTok, ze kterého je ale jen nová funkce Netflixu, jež má sloužit k tomu, aby lidé zůstali věrní své současné platformě.

K Fast Laughs mohou uživatelé přistupovat pomocí spodní navigační nabídky v aplikaci, kde stačí kliknout na záložku Fast Laughs. Společnost začne brzy testovat funkci také na zařízeních se systémem Android. Později by se funkce mohla rozšířit i do dalších zemí, kde Netflix nabízí své služby.

Zdroj: Theverge.com

Total
14
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Pozitivní inspirace

Někdy se podíváte na video a cítíte v sobě ryzí nadšení, pozitivní energii. Tentokrát tu máme několik takových kandidátů - video věnované projektu Glass od Googlu, dlouhodobého mistra této disciplíny, až hypnoticky skvělý sestřih Best of Web a pár dalších. A pokud jsou vaší pozitivní inspirací krásné ženy, přijdete si na své...