Německý módní gigant Zalando přichází do Česka. Sází na širokou nabídku, bezplatné doručení a vrácení zboží

Do České republiky v létě vstoupí Zalando, přední evropský online prodejce módy a lifestyle doplňků. Jedná se o první expanzi německého módního giganta do východní Evropy od roku 2012. Vedle Česka v létě dorazí také do Irska a bude celkově působit už v sedmnácti evropských zemích.

Čeští zákazníci se tak mohou těšit na výběr z téměř dvou tisíc světových i místních značek, včetně privátního labelu Zalando. Onlinový obchod nabídne celkem kolem 250 tisíc produktů. V roce 2017 Zalando dosáhlo obratu 4,5 miliardy eur.

9 000 nových produktů týdně

Zalando dosud působilo ve východní Evropě pouze v Polsku, kam přišlo v roce 2012. Celkově se německá módní firma od roku 2013 do dalších zemí nerozšiřovala. Až nyní zvolila jako další destinace Českou republiku a Irsko, kde může oslovit dalších téměř šestnáct milionů zákazníků.

„Jsme nadšeni, že můžeme Zalando přinést českým zákazníkům. Věříme, že náš neomezený sortiment, personalizovaná zákaznická zkušenost a pohodlí při nakupování budou v Česku dobře rezonovat. Při expanzi se vždy snažíme postupovat chytře, využíváme proto znalosti z našich současných evropských trhů. Všechny procesy pak fungují v našem tradičním a ověřeném stylu: Spouštíme, učíme se, opakujeme a měříme,“ říká Rubin Ritter, Co-CEO společnosti Zalando.

Zalando v Česku startuje se svým již ověřeným receptem: široká nabídka produktů, bezplatné doručení a vrácení zboží. Noví zákazníci budou moci vybírat z rozsáhlého portfolia značek, jako jsou TopShop, Vagabond, Vero Moda, Veja, Weekday a mnoho dalších. Každý týden přidá Zalando přibližně devět tisíc nových produktů a až 95 procent zboží se každou sezónu kompletně obmění.

Total
0
Shares
Další články