Nekrology, modrý měsíc, Windows 10: Čechy zřejmě tentokrát na webu zajímala mystéria

Nedá se nic dělat, občas žebříček hledanosti na webu připomíná stránku s nekrology. Aktuální vydání toto pravidlo potvrzuje. Navíc se dostalo i na podobně mysteriózní témata, do středu zájmu se vecpal modrý měsíc či Windows 10. Hledání Seznamu zkrátka odpovídá na všechny neznámé v životě člověka. Na co se tedy ptal tentokrát?

Nedá se nic dělat, občas žebříček hledanosti na webu připomíná stránku s nekrology. Aktuální vydání toto pravidlo potvrzuje. Navíc se dostalo i na podobně mysteriózní témata, do středu zájmu se vecpal modrý měsíc či Windows 10. Hledání Seznamu zkrátka odpovídá na všechny neznámé v životě člověka. Na co se tedy ptal tentokrát?

1. Modrý měsíc, úplněk 31. 7. 2015 – nárůst hledanosti o 26 457 %

Působí na vás úplněk natolik, že trpíte nespavostí a podrážděností? Tak to jste v červenci dostali asi pořádně zabrat, protože úplněk zářil na nebi během kalendářního měsíce rovnou dvakrát! O tzv. modrý měsíc se zajímalo tolik lidí, že se stal vítězem našeho skokaního žebříčku. Některé východní nauky věří, že tento jev, který se objevuje jednou za dva až tři roky kvůli asynchronicitě kalendářního a lunárního cyklu, má větší sílu než obvykle, a proto je to ideální šance na nový start či očistu.

2. Sylvia Turbová – nárůst hledanosti o 87 600 %

První z nekrologů je hned na druhém místě. Minulou středu zemřela Sylvia Turbová, která přes 25 let působila na scéně Národního divadla a zahrála si i v řadě snímků, včetně seriálu 30 případů majora Zemana nebo Fontána pre Zuzanu. Herečka s česko-slovenskými kořeny podlehla vážné nemoci ve věku 67 let.

3. Windows 10 – nárůst hledanosti o 629 %

Microsoft na svém blogu oznámil, že jeho Windows 10 už obsadil 14 milionů počítačů. Vzhledem k tomu, že původní vytyčená meta je miliarda stažení, má Gatesovo impérium ještě co dohánět, ale počítá s tím, že by si nový program mohly v příštích měsících stáhnout zdarma desítky až stovky milionů lidí po celém světě. Software má být k dispozici ve 190 zemích, včetně České republiky. A ještě před oficiálním spuštěním měl online “řádnou” reklamu – memy Windows 10 provázejí všude.

windows 10

4. Arsenal vs. Chelsea online – nárůst hledanosti o 34 150 %

Nemusíte být zrovna fotbalový znalec, abyste věděli, že Petr Čech po 11 letech opustil Chelsea, přestoupil do Arsenalu a hned první ostrý zápas v novém dresu odehrál proti svému bývalému domovskému klubu. Čili pikantérie, kterou museli všichni vidět na vlastní oči. Navíc ve vyhecovaném utkání vytáhl geniální zákrok a vychytal nulu, takže došlo i na happyend (tedy pro fanoušky Petra Čecha, potažmo Arsenalu). No a tohle všechno se samozřejmě bulvárně hledalo.

5. Ája Vrzáňová zemřela – nárůst hledanosti o 9 150 %

A pořadí tentokrát uzavřeme bohužel dalším nekrologem. Zemřela totiž nejlepší česká krasobruslařka všech dob Ája Vrzáňová, která se stala dvojnásobnou mistryní světa. Královna ledu však neměla na růžích ustláno, od obhajoby druhého titulu žila v emigraci a i se svou rodinou byla perzekuována komunistickým režimem. V roce 2009 byla v Los Angeles uvedena jako první česká krasobruslařka do Síně slávy, o osm měsíců později byla vyhlášena českou Sportovní legendou. Toto ocenění označila za největší poctu, jež se jí v životě dostalo.

Tak příští týden snad trochu víc zvesela. Na shledanou!

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Czech Hackathon potřetí. Tentokrát se zaměří na sportovní aplikace

Třetí ročník Czech Hackathon se zaměří na aplikace, které měří sportovní aktivity. Pro vývojáře budou k dispozici nejen zkušení mentoři, ale také technologické novinky, jako Oculus Rift, Google Cardboard, Arduino, nebo poslední Apple TV. Akci tradičně pořádají významné české softwarové firmy: Ackee, Avast, Etnetera, Kerio a STRV.