Nejhustější ajťák radí, jak odinstalovat McAfee antivirus

Nevíte, jak odinstalovat McAfee antivirus? Poradí vám excentrický milionář John McAfee, který mimochodem firmu před šestadvaceti lety založil. Ten už nevydržel pročítat sprosté e-maily uživatelů, kteří prostě nejsou schopni program odinstalovat. Šel na to po svém.

John McAfee úspěšně boří představu, že první generace ajťáků musí vypadat jako Steve Wozniak a musí být svatá jako Bill Gates. Posuďte sami.

Jestli jste se taky zamysleli, jestli by něco podobného udělali šéfové českých antivirů, tak jste na tom stejně jako my. John McAfee je jedním z největších pankáčů digitálního světa. Začal jako programátor v NASA, jeho kariéru ale raketově nastartovali v roce 1986 dva pákistánští bratři, kteří napsali první virus pro PC. A jeho zdroják se dostal k mladému McAfeemu.

Z McAfeeho se stal léčitel – bojovník proti virům. O rok později založil firmu, která z něj udělala milionáře, a kterou o třiadvacet let později koupil Intel za necelých osm miliard dolarů. Celý život se považoval za léčitele, léčil počítače. Strašlivě zbohatl, ale po roce 2000 si uvědomil, že být obyčejným boháčem ho nebaví.

“John vždycky hledal něco víc,” vzpomíná jeho bývalá přítelkyně Jennifer Irwin. Založil leteckou školu i jógové studio, začal psát knihy o spiritualitě, a když přišla v roce 2008 krize, prodal všechna auta, letadla i své rezidence po celé Americe.

Hustokrutopřísně

Něco víc našel v Belize, kam se přestěhoval v roce 2009. Tam se z něj stal opravdu výstřední milionář. Na své farmě v džungli hledal se svým týmem nové přírodní léky – jinými slovy – přírodní antivirus. Zároveň se ale začínají objevovat fotografie potetovaného programátora s brokovnicí na rameni v objetí karibských krásek za doprovodu ozbrojené ochranky.

Karibskou hru na hustýho týpka ukončil loni až zásah protidrogového komanda. Své si užil i v guatemalském vězení. V zemi přitom hledal politický azyl, když měl na krku ještě podezření z vraždy svého souseda, kterému někdo ustřelil hlavu brokovnicí. Podle svého tvrzení se z vězení dostal díky předstíranému infarktu. Ať je to pravda, nebo ne – dostal se zpátky do USA.

John McAfee žije život naplno. Svůj příběh už prodal filmařům, potřebuje totiž peníze. Jeho přibližně stomilionové jmění zničila z většiny krize a zbytek proinvestoval do vývoje nových léků. Těch léků, které belizská policie považovala za drogy.

Celý jeho příběh sepsal i Joshua Davis, redaktor časopisu Wired. Do vydání časopisu se ale nevešel, vydali ho proto jako krátký e-book. Doporučujeme k přečtení, ve srovnání s osudy Billa Gatese a dalších věrozvěstů digitálního věku jde totiž o opravdovou pecku.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Za hranice možností

Dnešnímu přehledu virálů jasně vévodí dvě značky spojené s extrémním sportem, Red Bull a GoPro, a jako obvykle odvádějí skvělou práci. Poněkud nečekaně jim ale je vyrovnaným soupeřem i výrobce vložek Bodyform, nový miláček internetu, a v našem výběru opět nechybí ani příspěvek od českých tvůrců.
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Arnie, Ron Jeremy jako Miley a pranky

Co je internetu vůbec to nejlepší a nejdůležitější? Přináší odpovědi na otázky, na které se nikdo neptal. Třeba: Jak by vypadal twerkující stormtrooper? Případně ukáže, jak by vypadala verze Wrecking Ball od Rona Jeremyho?Nikdo se neptal, protože to nikdo nechtěl vidět!