Nasadí Google do nových Pixelů vlastní čipy?

Už se nějakou dobu spekuluje o tom, že Google pracuje vývoji vlastního system on chip (SoC). Je docela možné, že Google představí své SoC na nových smartphonech. Podle 9to5Google bude čipová sada s kódovým označením Whitechapel pohánět telefony Pixel, které mají být uvedeny na trh na podzim.

Dřívější zprávy naznačovaly, že Whitechapel bude SoC pro telefony a Chromebooky a že na vývoji Google spolupracoval se Samsungem. 9to5Google upozornil na spojení s čipovými sadami Exynos společnosti Samsung a uvedl, že Whitechapel „je vyvíjen se systémovou divizí SLSI (Samsung Semiconductor) pro rozsáhlou integraci“.

Ve zprávě je uvedeno několik kódových jmen, včetně „GS101“, což je podle výpisu interní firemní přezdívka pro čip. 9to5Google také spekuluje, že písmena GS by mohla znamenat Google Silicon. Dalším kódovým označením zvýrazněným v této zprávě je „Slider“, což je podle publikace „sdílená platforma pro první Whitechapel SoC“. Slider je spojen s několika dalšími projekty, včetně dvou dalších kódových jmen – „Raven“ a „Oriole“. Předpokládá se, že jde o připravované vlajkové lodě Pixel, které mají přijít na podzim, přičemž jednou z nich má být Pixel 6.

Vzhledem k tomu, že výrobci jako Samsung, Apple, Huawei a Xiaomi používají vlastní čipy nebo to plánují, nebylo by překvapiví, že by se Google vydal stejnou cestou. Společnost oficiálně informace o vlastním SoC nepotvrdila.

Total
10
Shares
Další články