Na televizi přes internet se vrhá i T-Mobile. Chce se inspirovat u Netflixu.

Od 4.4 spouští T-Mobile IPTV – internetové vysílání, ve kterém doteď vládlo konkurenční O2. Na trhu je podle operátora pro takové projekty ještě spousta místa: předpokládá, že do pěti let bude v České republice za podobné televizní služby ochotno platit 800 tisíc zákazníků.

Zatím ale T-Mobile cílí na stovky tisíc. Do konce roku vidí své možnosti na dvaceti tisících. “To, za co se v zahraničí platilo, bylo u nás dlouho zadarmo,” naráží na neochotu utrácet za podobné služby ředitel marketingu pro rezidentní segment v T-Mobile Tomáš Ryšavý. Navíc je podle něj v Česku zájem v televizi hlavně tuzemský obsah – 80 až 90 procent konzumovaného obsahu je právě ten český. I to se ale má měnit.

iptv lineární televize

T-Mobile se inspiroval u Netflixu, plánuje i aplikaci do chytrých televizí, aby diváci nemuseli používat set-top-box. Už teď jde televize ovládat z mobilu a tabletu. „Letošní rok je pro nás rokem internetu pro domácnosti včetně služeb, které s ním souvisejí,“ říká Ryšavý.

Balíčky T-Mobilu cenově odpovídají konkurenčním od O2 – tedy od 399 Kč za měsíc za základní tarif po 899 Kč měsíčně za prémiový tarif s až 130 kanály. Kromě toho nabízí šest tematických balíčků, možnost přehrávání již odvysílaných pořadů až 48 hodin zpětně, nahrávání až 120 hodin vysílání s možností uložení na 30 dní či sledování televize až na čtyřech zařízeních (jedna TV obrazovka a tři chytrá zařízení). IPTV operátora vyžaduje stabilní a neomezené internetové připojení o rychlosti aspoň 5 Mbit/s, nemusí být ale jeho poskytovatelem.

t-mobile iptv

O streamovací služby je v Česku stále větší zájem. Funguje tu už mobilní aplikace O2 TV Go pro sledování televize v mobilních zařízeních a UPC má alternativu v podobě Horizon Go.

Česká televize nabízí většinu svých pořadů zdarma v iVysílání, Prima nabízí Prima Play a Nova má placené Voyo. Krátké pořady zase nabízí Stream.cz od Seznamu, Playtvák od Mafry nebo Aktuálně.TV od Economie.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co baví ženskou IT smetánku na programování

Tradiční akce pojmenovaná po americké matematičce a námořní důstojnici Grace Hopper není stavěna jako konference, ale spíš jako oslava žen v IT světě. Pro televizní tým TechCrunche to tak byla jedinečná příležitost natočit celou dámskou část IT ansámblu na jednom místě.