Na Prague Data Cities Congress se sjedou světoví experti na městská data

Hlavní město Praha pořádá v pátek 22. června 2018 mezinárodní kongres Prague Data Cities Congress. Jeho hlavním tématem bude problematika městských dat a jejich využití pro plánování, rozvoj nových technologií a strategické rozhodování na úrovni města. Do Prahy se sjedou experti z celého světa, kteří si budou vyměňovat zkušenosti v oblasti městských dat.  

„Těší mě, že Praha bude hostit setkání s praktickými workshopy, kterých se zúčastní odborníci ze tří kontinentů na problematiku dat. Během celého dne budeme mít možnost vyměňovat si zkušenosti v oblasti sběru, používání a uchovávání městských dat. Jsem moc ráda, že budeme moct zkušenosti našeho města s městskými daty představit zahraničním expertům,“ řekla primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

Vedle pražské primátorky na dopolední části kongresu vystoupí také výkonný viceprezident společnosti Mastercard Hany Fam a ředitel rozvoje a chytrých řešení společnosti Cisco Munish Khetrapal. Následně se uskuteční panelová diskuze, během které si odborníci z akademické sféry, zástupci měst a byznysu vymění zkušenosti s využíváním dat o chodu města pro výzkumné účely a aplikaci výsledků výzkumu do praxe.

Bez dat chytré město nejde

„Je důležité si uvědomit, že bez kvalitních dat, která budeme mít k dispozici, není možné udělat z žádného města chytré město. I proto mě těší, že Praha spustí svoji vlastní datovou platformu, do které se sbíhají všechna dostupná městská data, jež můžeme následně využívat pro další plánování a rozvoj města. Jsem ráda, že projekt Datové platformy hlavního města Prahy bude účastníkům kongresu představen a budou nám moct poskytnout zpětnou vazbu,“ dodala Krnáčová.

Odpolední část Prague Data Cities Congress bude věnována workshopům zaměřeným na konkrétní témata využívání městských dat. Souběžně poběží dvě sekce workshopů, první zaměřená na téma otevřených dat, druhá na využívání dat pro řízení města.

Moc mě těší, že zástupci měst z Finska, Velké Británie či Kolumbie se sjedou do Prahy a budeme si společně moct vyměňovat zkušenosti nejen v oblasti městských dat, ale také sdílet naše úspěchy při zavádění chytrých řešení a technologií v Praze,“ přiblížil generální ředitel Operátora ICT Michal Fišer.

Pražského datového kongresu se zúčastní celkem stovka hostů z desítky zemí, mimo jiné z Ukrajiny, Jihoafrické republiky, Irska nebo Spojených států amerických.

Více informací naleznete na webu akce.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Jiný svět

Největší virál ze všech nás teprve čeká, ale abychom to neděle vydrželi, máme tady alespoň několik emotivních předkrmů. Obzory si můžete rozšířit nejen o svět nad hranicemi oblohy, ale také o perspektivu života ve třetím světě nebo o silný pohled do světa otce, jehož dcera si za manžela bere... manželku.