Na český trh vstupuje crowd-investingová platforma Crowdberry

Dlouho připravovaný vstup na český trh tento týden oznámila největší slovenská crowd-investingová platforma Crowdberry, která umožňuje soukromým investorům investovat do firem výměnou za vlastnický podíl a poskytuje tak příležitost podílet se na utváření jejich úspěšné budoucnosti. V roce 2017 již společnost pomohla čtyřem firmám získat investice v celkové výši 65 milionů korun.

Po vstupu na český trh Crowdberry zároveň oznámilo nového partnera pro Českou republiku, Davida Jelena, který bude zodpovědný za aktivity této platformy na českém trhu, včetně spolupráce s českými firmami hledajícími kapitál a potenciální investory z obou zemí.

David Jelen
David Jelen

„Crowdberry je velmi ambiciózní projekt, který mění trh financování a investic. Zároveň vytváří komunitu firem a soukromých investorů, jež je založena na dlouhodobém vztahu. Díky tomu mají investoři možnost zhodnotit peníze v projektech, které jsou jim blízké, a tak pomáhat budovat česko-slovenské firmy. Firmy současně mohou získat nejen finanční prostředky, ale také investory, kteří jim díky svým zkušenostem a kontaktům s obchodem aktivně pomohou. Zajímavé je, že crowd-investing tak investorům dává na rozdíl od běžně dostupných příležitostí možnost ovlivnit úspěch jejich investice,“ uvedl ke své nové pozici David Jelen.

Kromě startupů mohou investoři na Crowdberry investovat také do malých a středních podniků, tedy i do již zavedených a ziskových firem. „Jako první z této kategorie jsme uzavřeli investici na geografickou expanzi pro inovativní live-marketingovou agenturu Creative Pro, která působí na českém a slovenském trhu. Z českých firem se jako první našim investorům představí startup AquaQube,“ prozradil Daniel Gašpar, Managing Partner Crowdberry.

Crowd-investing je moderní a efektivní způsob pro přímé investování do dynamických společností. Jde o inovativní doplněk k tradičnímu bankovnímu financování s možností zapojit potenciální zákazníky do vlastnické struktury firmy. Firmy mohou získat peníze – a tím pádem i nové společníky – na růst svého podnikání i ve fázích, kdy nemají přístup k bankovnímu financování. Na druhé straně poskytuje investorům možnost zhodnotit investici a vlastnit majetkový podíl v inovativních společnostech.

Které firmy již byly na Crowdberry zafinancované?

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Holky na záchod nechodí!

Zase se to jednou luxusně sešlo. Geniální reklama na výrobek pro dámy, které světu nikdy nebudou chtít přiznat, že i ony chodí na záchod, skvělý koncept nového modulárního mobilu, k slzám dojemný thajský minifilm, absolutně perfektní reklama na mexické jídlo a česká variace na DollarShaveClub.com (jo jo, hlavně tohle je pecka).