Mobilní vývojáři musí zapracovat na ovládání, tvrdí studie

Komplikovaná navigace a problémy s různou velikostí displejů. Co nejvíc trápí majitele chytrých telefonů a tabletů zjišťovali experti z Econsultancy a IBM Tealeaf.

Šestapadesátistránková studie jde ale dál. Z výzkumu vyplynulo, že vývoj pro mobily není tak jednoduchý jako třeba pro web. Dvě z pěti vývojářských firem totiž  potvrdily, že zprostředkování pozitivní zákaznické zkušenosti je mnohem těžší na mobilu než na webu.

Nejdůležitější je ale uživatelská zkušenost, která ovlivňuje prodeje jak chytrých telefonů a tabletů, tak i samotných aplikací. Největší výzvy, se kterými by se měli vývojáři popasovat, si projděte v následující tabulce. A to včetně toho, jak se situace změnila od loňského roku:

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Web týdne: Becherovka.com

Kolegové ze Symbia připravili globální web pro jeden z tradičních českých lovebrandů. My jsme se při té příležitosti rozhodli založit nový vizuální seriál, ve kterém budeme ukazovat to nejzajímavější, co v českých digitálních agenturách vzniká.
Přečtěte si více

Šance týdne: Seznam otevírá pozici manažera RTB

Jestli poctivě sledujete trendy v online reklamě a nenechali jste si ujet vlak s nástupem Real Time Bidding, máte příležitost významně ovlivnit podobu českého reklamního trhu. Seznam.cz totiž hledá nového kolegu či kolegyni, který bude mít tuto dynamicky se vyvíjející oblast online reklamy na starosti.