Místo článků konverzace. Quartz chce změnit způsob, jakým čteme zprávy

Místo klasických článků obyčejná konverzace ohledně aktuálního světového dění. Podobná jako například v Messengeru od Facebooku – krátké věty spojené s emotikony, fotkami a gif-kami. Takovou budoucnost čtení zpráv v mobilu zkouší zpravodajská aplikace ekonomicky zaměřeného portálu Quartz.

Po přihlášení se dostane uživatel zprávu jako v obyčejném chatu. Na výběr má pak několik možností, které nadále využívají prostředí konverzace. Pokud vás téma zajímá, můžete se víc dozvědět přímo v aplikaci, případně překlikem na webu. Pokud vás téma nezajímá, jednoduše ji přeskočíte.

iPhonová žurnalistika

Všechno je přitom psané hravou a zábavnou formou. Spojení s interaktivním prostředím má zaručit, aby uživatel aplikaci rychle nevypnul. Získaní základního přehledu je přitom přizpůsobené uspěchanému životu a zabere jenom pár minut.

Quartz aplikace

Podle společnosti je aplikace, dostupná zatím jen pro iOS společnosti Apple, ideální do vlaku, výtahu nebo čekání ve frontě na potraviny, kde si člověk dokáže najít pár minut navíc.

„Existující představy o zpravodajských aplikacích jsme ponechali bokem a představili jsme si, jaká by byla žurnalistika, která by žila v iPhonu přirozeně. Nebyla by to kopie našeho webu. Bylo by to něco úplně jiného, s originální tvorbou, novými funkcemi a svěžím rozhraním,“ uvedl Quartz v informačním mailu o aplikaci.

„Je intuitivní, protože tenhle formát používáme každý den, třeba na iMessage, Facebook Messengeru a Slacku,“ cituje portál Wired Daniela Leeda, který měl na starosti design aplikace. „Je intimní, protože je to konverzace s někým, jeden na jednoho.“

Quartz aplikace Apple WatchTvůrci aplikace nezapomněli ani na Apple Watch, kde připravili opravdu nevšední novinku – na základní ploše (watch face) můžete sledovat, jak se vyvíjejí americké akciové trhy. Ve formě emoji.

Portál Quartz patřící do americké skupiny Atlantic Media byl založen v roce 2012. Od svého začátku zkouší nové přístupy ke zpravodajství. Ve své úvodní verzi fungoval déle než jeden rok bez úvodní stránky (home page) a místo toho čtenáře směroval přímo do nekončící série článků. Tenhle formát však nakonec opustil.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Někdy se to prostě sejde

Některý z týdnů se nám nedaří najít v podstatě nic, někdy toho je naopak řádná nálož. Tento týden máme neuvěřitelných 14 videí (což je počítáme rekord), která mají na kontě dohromady skoro 50 milionů zhlédnutí. Kromě sexu (snažili jsme se, opravdu, ale nic pěkného jsme nenašli) nechybí v podstatě nic: fotbal, kontroverze, extrémní sporty, vtip, roztomilosti i odkazy na televizi.