Miliardáři jdou do onlinu: do Rockaway vstupují Křetínský a Tkáč

Czech Media Invest Daniela Křetínského a Patrika Tkáče bude nově podporovat skupinu Rockaway, která spadá pod podnikatele Jakuba Havrlanta. Strany oznámily strategické partnerství, které se zaměřuje na Rockaway- E-commerce Holding. Tedy na síť specializovaných e-shopů, kterou si oblíbilo přes 1,5 milionu zákazníků.

Detaily kontraktu sice strany nezveřejňují, je ale jasné, že bude následovat rozvoj Rockaway mimo Českou republiku. Partnera, který přesah mimo tuzemsko má, Rockaway podle vyjádření Havrlanta hledal. “S E-commerce Holdingem plánujeme vstup na evropský trh, zkušený a silný partner bude v tomto plánu hrát zásadní roli,“ vysvětluje zakladatel a CEO Rockaway.

Vedle sportu, dětského zboží a módy je v plánu ještě nový segment

E-commerce Holding na internetu stále rozšiřuje své portfolio. K internetovým obchodům se sportovním vybavením Sporty.cz a Snowboards.cz nedávno přibyly i obchody s módou a zbožím pro děti. Top hráčem v prodeji dětského zboží je e-shop Proděti.cz. “Ještě před zahájením spolupráce s novým partnerem jsme rozšířili portfolio o nákupní klub BigBrands,” dodává Jan Jírovec, který je CEO E-commerce Holding a současně zastává roli výkonného ředitele v Rockaway.

A další projekt se chystá v segmentu módy. Rockaway navíc hovoří o ještě jednom, zcela novém segmentu, do kterého se chce pustit. Ten ale plánuje oznámit až v říjnu.

Storyous

Skupina Jakuba Havrlanta začala budovat síť e-shopů pod hlavičkou E-commerce Holding letos. Celý Rockaway prostřednictvím otevřeného fondu Rockaway Capital plánuje vložit 300 milionů korun do českých i zahraničních projektů z oblasti consumer internet, e-commerce a nových technologií. V průběhu roku už investovala do brazilského brazilského projektu online financí Zarpo, nástroje zákaznické péče Brand Embassy a zákaznického systému pro gastronomii Storoyus.

Ve vlastní režii spustila prodej jízdenek přes Bileto, uskutečnila akvizici sítě finančních poradců Bonnet pro finanční projekt Chytrý Honza. Obrat skupiny se loni pohyboval kolem 780 milionů korun.

Czech Media Invest vznikla za účelem nákupů – její akvizicí byla společnost Czech News Center, tedy dříve Ringier Axel Springer CZ. Je tak nejsilnějším mediálním domem na českém trhu a oslovuje šest milionů čtenářů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Zatmění Slunce, zeleninové recepty a Plzeň-Slavie. To vše i dost dalšího zajímalo Čechy minulý týden

Minulý týden jsme byli my, Češi, hodně zvědaví. Určitě největší událostí bylo zatmění Slunce, a tak jsme si o tom hledali patřičné informace. Na pulty supermarketů k nám dorazil také tuřín a jelikož jsme "lidi koumaví", tak jsme hledali recepty, kde by se tuřínu dalo naplno využít. O to všechno a i jiné věci se Češi v minulém týdnu na internetu zajímali.