Miliardář Petr Kellner zahynul při nehodě vrtulníku na Aljašce

Při sobotní tragické nehodě vrtulníku na aljašském ledovci zemřelo pět lidí včetně Petra Kellnera, oznámila to v neděli policie a horské středisko, které let zprostředkovalo.

K nahlášení nehody došlo v sobotu večer, když se účastníci nevrátili z exkurze. Trosky stroje Airbus AS350 B3 byly nalezeny v oblasti ledovce Knik, asi 80 kilometrů východně od Anchorage. Záchranné složky na místo nehody vyrazily zhruba po třech hodinách, když byly informováni o pravděpodobné poloze trosek. Okolnosti nehody vyšetřuje americká Národní rada pro bezpečnost dopravy (NTSB).

The New York Times uvedl, že posádka mířila lyžovat mimo sjezdovky, zřejmě provozovat tzv. heliskiing. Při nehodě zahynul také Kellnerův trenér Benjamin Larochaix, dvaapadesátiletý muž z Colorada a dva lidé z Aljašky. Jeden člověk nehodu s vážnými zraněními přežil. Středisko Tordrillo Mountain Lodge, které podobné akce pořádá, v neděli nad událostí vyjádřilo lítost .

Úmrtí Petra Kellnera v pondělí potvrdila Jitka Tkadlecová, mluvčí investiční skupiny PPF. Zároveň požádala o respektování soukromí Kellnerovy rodiny.

Petr Kellner byl většinovým vlastníkem investiční skupiny PPF Group, která investuje do řady odvětví a působí na třech kontinentech. Podle výroční zprávy společnosti za rok 2019 Kellner ovládá 98,93 procenta PPF. Kellnera už 15 let řadí časopis Forbes mezi nejbohatší lidi na světě, jeho majetek odhaduje na 293 miliard korun.

Zdroj: ČTK

Total
1
Shares
Další články