Microsoft má po 25 letech nové, barevnější logo

Zatímco staré logo Microsoftu byla samá čerň, v novém logu budete tuto barvu hledat marně. Šedivý nápis dokreslují barevné odstíny symbolizující jednotlivé produkty.

Čtyři barevná pole ve čtverci a šedivý nápis Microsoft ve fontu Segoe. To je nové logo firmy, která stojí za operačním systémem Windows, kancelářskou sadou Office a herní konzolí Xbox. Právě tyto tři produkty různé barvy čtverce symbolizují – modrá je systém Windows, červená zde zastupuje sadu Office a pro Xbox byla zvolena barva zelená. Symbolický význam žluté zcela jasný není – buď jde o světelný průnik předchozích tří barev, nebo má poslední čtverec společnost do zásoby, kdyby v budoucnu přišla s nějakým novým veleúspěšným produktem.

Microsoft svoje logo změnil poprvé od roku 1987, kdy přešel na jeho klasickou černou podobu, na níž vyrostla celá jedna generace uživatelů osobních počítačů. Nové logo je jednoduché, příjemné na pohled a nesnaží se naznačovat žádné skryté významy pochopitelné jen pro úzký okruh zasvěcených. Kromě toho logo vypadá dobře i v malé velikosti.

Via AW

Total
0
Shares
Další články