Mezi fintechy ve Zlaté koruně 2018 nejvíce zabodovalo Zonky

Největší a nejznámější soutěž finančních produktů v České republice, Zlatá koruna, se letos rozrostla o novou kategorii. Kromě tradičních finančních produktů tak byly vůbec poprvé hodnoceny české fintech projekty. Digitalizace a inovací se však nebojí ani zavedené finanční společnosti. Projevilo se to na výsledcích hned v několika kategoriích.

Zlatá koruna se v roce 2018 rozrostla nejen co do počtu kategorií, ale také co do počtu zúčastněných produktů a společností. V devatenácti produktových kategoriích to bylo celkem 212 produktů od 81 finančních společností. O umístění rozhodovala Finanční akademie Zlaté koruny se svými více než 370 členy, které předsedá prof. Michal Mejstřík.

Z výsledků měli zřejmě největší radost v Equa bank, která dominovala kategoriím Účty a Úvěry. Ale ani další banky nemusí být zklamány. Výrazný úspěch zaznamenala po delší době také největší banka v České republice (podle počtu klientů), Česká spořitelna. Ta dosáhla prvenství v produktových kategoriích Hypotéky a Platební karty.

Fio bance se dařilo zejména v podnikatelských „disciplínách“ (Podnikatelské účty, Podnikatelské úvěry) a mBank ovládla veřejné ankety Cenu veřejnosti a Cenu podnikatelů.

Zlatá koruna se letos rozrostla také o novou kategorii FinTech, která má za cíl sledovat aktuální trendy na poli digitalizace a inovace finančních služeb. Přihlásilo se do ní devět projektů nejrůznějšího zaměření, které následně hodnotila specializovaná odborná porota, FinTech akademie Zlaté koruny. Finálovou porotu nejvíce zaujalo řešení od Zonky, druhé skončilo Twisto a třetí Spendee.

Seznam vítězů Zlaté koruny 2018 v hlavních kategoriích

Novinka roku
1. Majetkové pojištění s pojištěním kybernetických rizik: Kooperativa pojišťovna
2. Mobilní aplikace mBank 3.0: mBank
3. Auto GO s mobilní aplikací AXA DRIVE: AXA pojišťovna

Cena veřejnosti
1. mKonto: mBank
2. Běžný účet Equa bank: Equa bank
3. Aplikace Smart Banka: MONETA Money Bank

Cena podnikatelů
1. mKonto Business: mBank
2. eMAX BUSINESS: mBank
3. Podnikatelský běžný účet Equa bank: Equa bank

Cena za společenskou odpovědnost
1. Finanční gramotnost: Česká spořitelna
2. Hledáme rodiče: Nadace J&T
3. Česká rodina žije: Kooperativa pojišťovna

FinTech
1. Zonky
2. Twisto
3. Spendee

Kompletní seznam výsledků Zlaté koruny 2018 najdete zde.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Blog: Pojďme společně (po)hnojit půdu pro startupy

I když jsem za velkou louží, dění na České startup scéně sleduji velmi pozorně a mám skvělé informátory. Někdy to jsou ale věci, o kterých bych radši vědět nechtěl. Delší dobu to ve mě bublá a cítím potřebu se k událostem posledních týdnů vyjádřit. Takže jsem zpět s dalším upřímným názorem od někoho zvenčí na aktuální dění v té naší kotlině.