Máte čas? Projděte si 5000 let reklamy v jedné prezentaci

Kudy vedla cesta k marketingu a jaké největší milníky tento obor zažil za posledních pět tisíc let. Souboj marketérů se stále náročnějším zákaznictvem se na 472 slidech pokusila shrnout agentura Hubspot.

První novinová reklama nabízela v roce 1650 odměnu za 12 ukradených koní. První rádiový spot trval deset miut a stál sto dolarů. První televizní reklamu na Bulova Clocks mohlo vidět 4 000 lidí. A konečně – první spam poslala právní kancelář Canter & Siegel v roce 1994. To je jen zlomek informací, které lze najít v prezentaci agentury Hubspot.

Máme trochu podezření, že jde o klasické lehké letní čtení, ale i tak je to super a nelekejte se necelé pětistovky slidů. Podle autorů 29.39% z nich jsou úžasné obrázky nebo animace. Tak tedy, směle do toho. Před dávnými a dávnými časy… byl na začátku tablet.

Kdyby  nestačila verze na SlideShare, tak tady Download a tady je ke stažení i s verzí reklamní timeline.

 via MTB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Unie chystá pravidla pro neutralitu webu, mají však svá ale

Neelie Kroes, šéfka digitální agendy Evropské unie, víceprezidentka Evropské komise a známá holandská politička, chce do prvního čtvrtletí příštího roku prosadit v EU v platnost legislativu upravující ochranu tzv. otevřenosti či také neutrality webu. Její návrh ovšem není zcela bezproblémový. Kromě neutrality má předpis také v rámci sedmadvacítky úplně zrušit telefonní roaming.