Maso bez masa: Rohlik.cz začal prodávat veganské produkty Beyond Meat

Chutná to jako maso, ale není to maso. Rohlik.cz přináší veganské produkty od společnosti, do které investovali třeba Leonardo DiCaprio nebo Bill Gates. Výrobky kalifornské firmy Beyond Meat jsou v Americe velmi prodávané a velkou poptávku o ně čeká také největší český online supermarket.

Kromě burgerů, které nedávno začal prodávat i český Košík.cz, nově nabízí hot dogy, a to jako jediný český prodejce potravin. „Je to obrovský boom. Od masových výrobků jsou tyto rostlinné chutí i strukturou téměř nerozeznatelné,“ říká Michal Perlík, manažer nákupu čerstvých potravin.

Bílkoviny, tuky, minerální látky a voda. Z těchto čtyř hlavních složek se skládá maso. Kdo ale říká, že musí pocházet pouze ze zvířat? Produkty Beyond Meat obsahují stejné stavební kameny a výživové hodnoty jako maso, ale ze světa flóry, aniž by byly obětovány chuť, konzistence nebo život zvířete.

Výroba masa bez zvířat vyžaduje méně zdrojů, což z něj činí mnohem efektivnější a udržitelnější proces pro planetu. Pro představu: Chov hospodářských zvířat může za téměř 15 % všech skleníkových plynů.

„Výrobci Beyond Meat udělali neskutečný pokrok. Jejich produkty chutnají skutečně jako maso, hlavní ingrediencí je přitom hrachový protein. Z těchto důvodů je o to obrovský zájem. Od zákazníků už teď máme skvělou zpětnou vazbu,“ prozradil Perlík z Rohlik.cz, který tento exkluzivní sortiment dal do prodeje před několika týdny.

Rohlik.cz už v současnosti od Beyond Meat nabízí třetí produkt. Kromě chlazených burgerů v balení po deseti kusech (799,90 Kč) i menší balení po dvou (159,90 Kč) a hot dogy. Rostlinné náhražky masa jsou na e-shopu velmi oblíbené a do budoucna se na ně Rohlik.cz ještě chystá víc zaměřit.

„Je to jedna z nejvíce rostoucích kategorií. A je nejvíc trendy. V Americe je meziroční nárůst spotřeby šest set procent. Velmi populární jsou i v Německu,“ dodal Perlík.

Total
0
Shares
Další články