Marissa Mayer novou šéfkou Yahoo, tech scéna jásá

Špatná zpráva pro Google, dobrá pro Yahoo a obrovské překvapení pro každého, kdo technologickou scénu sleduje. Marissa Mayer, dlouholetá manažerka Googlu patřící mezi jeho vůbec první zaměstnance, nyní společnost opouští, aby postavila na nohy kdysi velké Yahoo. A rozhodně jí nezastaví, že je zrovna shodou okolností těhotná…

Marissa Mayer, miláček všech geeků, přichází do Yahoo po sérii výměn, které společnosti s nezbytnými inovacemi na poli spotřebitelských produktů a reklamních příjmů příliš nepomohly. Poslední šéf Yahoo Scott Thompson dokonce musel ze společnosti odejít poté, co se ukázalo, že lhal o svém vzdělání.

Marissa je z Googlu známá svým zaměřením na dokonalé produkty a na zkušenost uživatelů, její velkou devízou je i schopnost odhalovat a vést nové talenty. Právě tyto dvě dovednosti mají být pro Yahoo klíčové, zázraky by ale nová šéfka jistě mohla udělat i s image společnosti. Pod jejím vedením se od Yahoo očekává návrat ke kvalitním inovativním produktům, s nimiž by měla pomoci i nepřímo skrze nabírání nových zaměstnanců a prací s nimi. Tak, aby společnost znovu zaplnila kreativními a talentovanými lidmi.

Reakce napříč Silicon Valley a Twitterem jsou velmi pozitivní a převládá názor, že Yahoo konečně zvolilo dobře. Myslí si to i investor Mark Andreessen, který krok veřejně pochválil při svém projevu na konferenci Fortune Brainstorm Tech v Aspenu. Pro samotný Google byl odchod překvapením, ve společnosti Marissa skončila ke včerejšímu dni a již dnes začíná ve svém novém působišti.

Jedna komplikace by se ale přece jen mohla vyskytnout. Nová šéfka Yahoo totiž nedlouho po oznámení svého jmenování oznámila také to, že je těhotná, a během října by se jí měl narodit chlapeček. Je to snad možná vůbec poprvé v historii, kdy společnost velikosti Yahoo povede těhotná žena mezi třiceti a čtyřiceti lety. Jak se jí povede popasovat s oběma souběžnými výzvami, tedy být matkou a zároveň šéfkou velké technologické značky, to ukáže jedině čas. Rozhodně ale budeme držet palce, ať se to podaří co nejlépe.

Via YahooFortune

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Debilní kecy, Mila Kunis a hlavně poníci!

Zapomeňte na osvaleného hezouna Old Spice Guye - nový internetový hrdina ze stejné dílny na virální zázraky neměří ani metr padesát, má krátké nohy, velký nos a chlupy po celém těle. A ono to vážně má něco do sebe. Kromě něj se dnes můžete těšit také na hororové lekačky, trochu aristokratické zábavy, jedno famózní interview a zase nechybí ani nějaké ty debilní kecy.