Mapy.cz mají novou mobilní aplikaci. Důraz klade na velkou mapu přes celý displej a lepší ovládání

Turistická aplikace Mapy.cz vstupuje do letní turistické sezony s novou mobilní aplikací, která má lidem přinést větší jednoduchost a přímočarost při používání. Nové Mapy.cz pro iOS a Android kladou důraz na samotnou mapu a snadnost v jejím ovládání, i třeba jednou rukou nebo v rukavicích. Novinkou je také vylepšená funkce Moje mapy, která se dříve jmenovala Batůžek.

Seznam.cz, který Mapy.cz vlastní, se rozhodl, že se v nové mobilní aplikaci zaměří na to hlavní: mapu. Proto ji nově uživatelé otevřou přes celý displej a konečně dostává také podporu otáčení prsty. To byl prvek známý například z Google Map, ale Mapy.cz ho dosud nepodporovaly.

Moderní a intuitivní ovládání

„Pohráli jsme si i s měřítkem mapy, které jsme posunuli k intuitivnímu ovládání tím, že si na mapě sami cokoli změříte dvěma prsty položenými na displej,“ popisuje další šikovnou novinku Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz.

Vylepšení doznala funkce Výlet po okolí, díky níž si mohou turisté snadno naplánovat okruh kolem místa, kde se aktuálně nachází. Hodí se zejména v situacích, kdy máte na výlet jen omezený čas, protože si tak snadno spočítáte, jak dlouho vám daný okruh zabere. Funkce Výlet po okolí navíc funguje i offline, a to kdekoliv na světě.

Další funkce Stopař, která sleduje vaši výkonnost a trasu, nově umí rozpoznat i typ aktivity. Veškeré záznamy pak rovnou ukládá a kategorizuje podle druhu aktivity a času. Seznam navíc Stopaře plánuje dále rozvíjet, chystá například automatické zastavování záznamu nebo jeho rozdělení, když nasednete do auta.

Uživatelé Androidu si mohou nové Mapy.cz stáhnout již nyní v Google Play, na iOS aktualizace dorazí 4. června. Také na iOS již budou k dispozici offline mapy celého světa a věřme, že konečně i podpora pro iPhone X.

Z Batůžku jsou Moje Mapy se sociálním přesahem

Mapy.cz zároveň představily ještě jednu novinku, která se týká jak mobilů, tak počítačů. Z funkce Batůžek se stávají Moje Mapy, které přinášejí několik novinek.

„Moje mapy sdružují všechen uživatelský obsah, který si mohou lidé v aplikaci nebo na webu vytvořit, případně zaznamenat. Jednoduše si teď vytvoří složky a rozřadí si pracovní a víkendové plány nebo aktivity. Bez problémů si mohou vytvořit složku například ‘Dovolená Krkonoše’ se všemi trasami, tipy na výlet či zajímavými restauracemi. Vše budou mít pohromadě na jednom místě,“ vypočítává Martin Jeřábek, manažer služby Mapy.cz.

Inovací se dočkal také Plánovač, který v minulosti umožňoval vytvářet trasy složené z více druhů dopravy. „Ověřili jsme si, že je v tomto druhu plánování potenciál, a proto zkoušíme tuto myšlenku dále rozvést. Můžeme to tak udělat díky složkám v Moje mapy, kam si nově uživatelé mohou skládat jednotlivé trasy s rozdílnou dopravou za sebe. Díky tomu můžeme nechat v základu jen jeden druh dopravy na plánované trase,“ uzavírá Jeřábek.

Funkce Moje mapy je učena všem nadšencům, jež s oblibou vytváří inspiraci pro ostatní tím, že své složky oblíbených míst nebo tras nasdílí jako ucelený příběh na sociálních sítích.

Total
0
Shares
Další články