Mall Group se v zahraničí zaměří na Slovinsko a Chorvatsko. Oznámil personální změny, vybuduje druhý sklad

Podle předběžných výsledků za uplynulý fiskální rok Mall Group posiluje nejen na tuzemském trhu. Ze sedmi zemí, kde skupina působí, rostou nejvíce tržby na chorvatském (+ 61,1, %) a slovinském trhu (+ 22 %), kde své služby nabízí více než šesti milionům zákazníků.

Proto se internetová nákupní galerie rozhodla podpořit rozvoj vybudováním druhého distribučního centra v horizontu dvou let a přenést sem své know-how. Výzvy v podobě supervize v těchto zemích se ujala Jitka Dvořáková, která nadále zůstává jednatelkou a CEO speciálky CZC.cz.

Maximální podpora

V uplynulých letech svou pozornost Mall Group soustředila na vybudování fungujících systémů, které bude možné efektivně škálovat také v rámci v zemí, kde působí. Největší nárůst v uplynulém fiskálním roce podle předběžných výsledků skupina zaznamenala v Chorvatsku a Slovinsku.

„Jde o mladé trhy čítající dohromady přes šest milionů obyvatel a dlouhodobě se nám zde daří, proto jim chceme věnovat maximální podporu. Lidé jsou zde otevření novým službám v online nakupování, a proto je zde prostor pro oslovení nových zákazníků a získávání jejich loajality. Zejména v Chorvatsku dynamika více než 60% růstu dokládá, že jde o mladý trh s velkým potenciálem rozvoje,“ říká Dušan Zábrodský, zodpovědný za zahraniční pobočky v MALL Group.

Na Slovinsku jednička

Na Slovinsko skupina vstoupila v roce 2012 prostřednictvím akvizice lokálního market leadera v elektronice Mimovrste.com a díky rozšíření sortimentu o non-elektro oblasti si vybudovala pozici jedničky na online trhu.

Podle předběžných výsledků ve fiskálním roce, končícím k 31. 3. 2018, tu tržby nákupní galerie vzrostly o pětinu (22 %) a ambice pro následující období dosahují třetinového růstu s důrazem na segmenty elektroniky, bílého zboží a potřeb pro domácnost.

Na chorvatském trhu je Mall Group relativním nováčkem, ale už od samého počátku v roce 2016 se daří tržby pravidelně násobit. Pilířem infrastruktury a logistiky je zde právě cross border spolupráce se slovinským sousedem. Cílem skupiny je replikovat úspěšnou strategii a stát v čele spotřebního trhu v zemi.

Druhé distribuční centrum

Prostředky, které umožní dosáhnout ambiciózních cílů, spočívají zejména v efektivním využití stávajících synergií a uplatnění know-how z kompetitivního českého trhu. Jedním z hlavních projektů se proto v následujících dvou letech stává vybudování regionálního distribučního centra, které bude vedle Slovinska obsluhovat také sousedící Chorvatsko a Maďarsko.

„V rámci plánovaného rozvoje je nezbytné racionalizovat logistickou zátěž, kterou nyní obsluhuje z velké části centrum v Jirnech u Prahy,“ komentuje Zábrodský.

Zkušenosti na oba trhy mají přinést také personální posily. Supervize se ujímá Jitka Dvořáková, která nadále pokračuje v roli CEO a jednatelky CZC.cz. Čerpá přitom z úspěšného budování dvojky na trhu s elektronikou a z vedení obchodního oddělení Mall Group. Dosavadní jednatelka obou poboček, Lea Benedejčič, zůstává na své pozici a zaměří se na klíčový rozvoj retailové a logistické infrastruktury.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Za hranice možností

Dnešnímu přehledu virálů jasně vévodí dvě značky spojené s extrémním sportem, Red Bull a GoPro, a jako obvykle odvádějí skvělou práci. Poněkud nečekaně jim ale je vyrovnaným soupeřem i výrobce vložek Bodyform, nový miláček internetu, a v našem výběru opět nechybí ani příspěvek od českých tvůrců.
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Apple vs. Android a pravda o varlatech

Když se dva perou, třetí se směje - nekonečný flame mezi majiteli telefonů s iOS a s Androidem se právě tímhle způsobem rozhodla využít Nokia a podráždila hned dvě kobry naráz. Hodně nás ale tentokrát zaujala i další variace na super virál od Dove, české peklo z raifky nebo tradičně skvělá dvojice bavičů Jimmy Kimmel a Rémi Gaillard.