Magazín pro iPady The Daily propouští

Byl to odvážný plán, k jeho úspěšné realizaci bude ale ještě dlouhá a trnitá cesta. Prodělečný magazín pro iPady The Daily se nyní snaží omezit ztráty tím, že propouští.

 

O práci přijde skoro třetina zaměstnanců zhruba rok a půl fungujícího magazínu. Ze současných 170 jich periodikum opouští 50. The Daily je sice na cestě vzhůru, při současných ztrátách 30 milionů dolarů ročně a zachování tempa růstu by mu ale vyrovnání příjmů a nákladů mělo trvat ještě kolem pěti let. A tak dlouho News Corp na omezení ztrát čekat evidentně nechce.

Nejvíc kroky odnesou zaměstnanci ze sportovní a názorové sekce. Ze současné podoby názorové rubriky se v budoucnu mají zachovat jen nepravidelné články k některým výraznějším příležitostem, o sportovní zpravodajství se bude starat Fox Sports. The Daily bude šetřit i na formátování – stránky bude formátovat pouze vertikálně namísto dosavadní kombinace vertikálního a horizontálního.

The Daily má přitom slušných 100 tisíc odběratelů a v porovnání s tradičním procesem zrodu nových magazínů si stále nevede zle, je na dobré cestě se do ziskovosti přehoupnout o něco dříve, než je na trhu u nových časopisů běžné. Uvidí se, jak se na úspěších magazínu projeví současné propouštění a také plánované dělení News Corpu na dvě části, ziskovější televizní a méně ziskovou zpravodajskou.

Via VBMashable

 

Total
0
Shares
Další články