Lidl spustil testovací provoz svého e-shopu, bude prodávat zatím jen spotřební zboží

Na adrese lidl-shop.cz bychom se již zanedlouho měli dočkat spuštění oficiálního e-shopu obchodního řetězce Lidl. Jeho nový e-shop byl prozatím spuštěn v testovací verzi pouze pro zaměstnance, aby se předešlo při ostrém startu výraznějším problémům a zároveň se otestovalo logistické centrum v Plzni.

Pilotní provoz spuštěn 11. září se týká 9 500 zaměstnanců a jejich příbuzných, kteří mají možnost v novém e-shopu Lidlu vše otestovat, aby v něm mohla ještě během podzimu nakupovat široká veřejnost. Lidl-shop.cz je teprve čtvrtým e-shopem Lidlu a prvním ve střední a východní Evropě, takže pořádné otestování celého provozu je pochopitelné.

„Start prvního Lidl e-shopu ve střední a východní Evropě znamená novou etapu v rozvoji Lidlu nejen v České republice. Pevně věřím, že zátěžová zkouška v podobě 9 500 zaměstnanců a jejich nejbližších pořádně otestuje všechny systémy jak na straně e-shopu, tak v našem logistickém centru,“ okomentoval start exkluzivního pilotního provozu pro zaměstnance Pavel Stratil, generální ředitel Lidl Česká republika.

Zatěžkávací zkouškou si během pilotního provozu projde nejen samotný internetový obchod, ale také logistické centrum v Plzni, jež dosud obsluhovalo e-shopy Lidlu v Německu, Belgii a Nizozemsku. Nyní k tomu přibude i Česká republika. V Plzni je v jakožto největším logistickém centru pro e-commerce Lidlu skladováno více než 19 000 druhů artiklů a firma do budoucna počítá s vyskladňováním až 1 milionu kusů zboží týdně. Aktuálně je na polovině.

Důležité je, že Lidl bude ve svém e-shopu minimálně na začátku prodávat pouze spotřební zboží, nebude tedy přímou konkurencí v segmentu online prodeje potravin, kde působí například Rohlík.cz či Košík.cz, jenž se spojuje s Koloniálem, a z velkých obchodních řetězců také Tesco. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, jak se dokáže Lidl se svým e-shopem, alespoň zatím bez potravin, prosadit.

Total
0
Shares
Další články