Leverage Technology zvyšuje svůj podíl v Aukru, které nově povede Lumír Kunz

Václav Liška, zakladatel největšího aukčního serveru v Česku Aukro.cz, se stal partnerem českého fondu Leverage Technology. Fond v souvislosti s tím navyšuje svůj podíl v Aukru z původních 15 na 32 procent, čímž se stává největším společníkem.

S nabytím podílu zároveň dochází k změně na pozici výkonného ředitele, kterým nově bude Lumír Kunz patřící k partnerům fondu. Vystřídá tak dosavadního ředitele Davida Vychytila vracejícího se do NetDirectu.

Cíl Aukra: Do 5 let 10 procent trhu

Kunz bude mít za úkol splnit již dříve oznámený ambiciózní plán – do pěti let zaujmout desetiprocentní podíl na tuzemském e-commerce trhu. Ve společnosti dosud působil na pozici manažera pro marketing a obchod.

„Na Aukru nás nadchla unikátní firemní kultura a tým lidí, který ji tvoří. Všichni jsme přesvědčeni o tom, že Aukro, coby jediná aukční platforma, má na českém e-commerce trhu velký potenciál, a máme obrovskou chuť ho společně rozvíjet. Po loňském náročném přechodu na novou platformu už začínáme pracovat na nových projektech,“ komentuje změnu ve vedení Kunz.

Lumír Kunz

„Náročným přechodem“ má na mysli zejména rozsáhlé technické problémy a také kritiku ze strany zákazníků za zdražování, které přechod na novou platformu doprovázel. Co se týče zdražování však podle Aukra šlo o nedorozumění.

O jaké nové projekty jde? „Tím prvním je nová úvodní stránka, na kterou máme pozitivní reakce. A další projekty, které mají za cíl nastartovat růst, budou následovat,“ doplnil Kunz, který se v minulosti věnoval řízení startupů. Zainvestoval například brokerskou skupinu Axiory nebo Liftago.

Liška podpoří Leverage Technology

Kunz loni s dalšími společníky založil fond Leverage Technology. Jeho investiční strategie se orientuje na e-commerce a online tech společnosti. Do Aukra vstoupil koncem loňského roku.

Fond disponuje skvělým investičním týmem, který stál u počátku projektu Liftago, brokerské společností Axiory, aukčního projektu Česká půda, srovnávače ověřených makléřů FÉRmakléři.cz, agregátoru inzertních serverů Střel.to, rozvoje projektu Valuto v České republice a dalších. Průměrné zhodnocení našich aktiv je na úrovni okolo 30 % p.a.,“ říká Matěj Boruta, CEO a partner.

Václav Liška

Tým fondu aktuálně posiluje Václav Liška, který Aukro.cz zakládal na zelené louce. Liška se také stal v roce 2010 regionálním ředitelem pro deset zemí ve společnosti Allegro Group, v letech 2013 až 2016 měl ve společnosti Naspers na starosti řízení online srovnávačů cen v sedmi zemích CEE.

Za 15 let působení v různých oblastech e-commerce napříč Evropou jsem nabyl zkušenosti, které jsem se rozhodl zúročit ve fondu Leverage Technology. Stojí za ním tým odborníků, který je skvělý na online byznys, a zároveň si sedíme lidsky. A to je pro mě nejdůležitější, pracovat s férovými lidmi, kteří mají definovanou dobrou strategii a jdou jasně za svým cílem,“ dodává Liška.

Total
0
Shares
Další články