Kryptoměny půjde nově koupit ve 35 platebních terminálech Alzy. Její zaměstnanci mohou dostávat část platu v bitcoinech

Alza se rozhodla, že svým zákazníkům ještě více přiblíží možnost nákupu kryptoměn. Nově umožňuje nakoupit Bitcoiny a Litecoiny ve vlastních platebních terminálech, tzv. PayBoxech a CardBoxech. V České republice jich má celkem pětatřicet.

Jde o další kryptoměnovou novinku největšího českého e-shopu. Loni začala Alza operovat s Bitcoiny, a úspěšně, na začátku roku k tomu přidala Litecoiny a nyní vyslyšela další přání zákazníků. Prodej zmíněných dvou kryptoměn nabídne přímo ve svých kamenných pobočkách. Celkem již Alze kryptoměny přinesly více než 100milionový obrat.

„Nákup kryptoměn nikdy nebyl jednodušší. Stačí si nainstalovat mobilní aplikaci Alzy a v menu Moje Alza – Moje kryptopeněženka přidat ke svému účtu adresu své hardware peněženky. U jakéhokoliv PayBoxu nebo CardBoxu na našich prodejnách pak zákazník zadá pouze své telefonní číslo a může skrze platební terminál rovnou krypto nakupovat. Jde o nejvýhodnější variantu, protože směna probíhá vždy za aktuální kurz,“ vysvětluje interim marketingový ředitel Alza.cz Jan Sadílek.

BTC pro zaměstnance

Bitcoiny či Litecoiny pak zájemce najde rovnou ve své digitální peněžence. Platit přitom může nejen v hotovosti, ale i kartou, což je v českém prostředí naprostý unikát. Celý mechanismus Alze zajišťuje startup HD Crypto prostřednictvím britské burzy Coinmate. Do budoucna by měly v PayBoxech přibývat další kryptoměny i burzy. A Alza chce prodej rozšířit také na Slovensko a do Maďarska.

Neméně zásadní inovaci firma zavedl lídr českého e-commerce i v systému odměňování zaměstnanců. Na vlastní žádost teď mohou nově dostávat část mzdy v Bitcoinech.

„Alza chce být nejen průkopníkem na poli e-commerce, ale i osvíceným zaměstnavatelem. V našich řadách máme lidi, kteří bedlivě sledují technologické trendy a kryptoměnami už dávno disponují nebo je těží. Proto jim chceme nabídnout i tento zajímavý benefit, kdy část mzdy převedeme do jejich krypto peněženek,“ popisuje novinku ředitel HR Alza.cz Marek Premus. Nejrychlejší zájemci již našli položku BTC ve svých květnových výplatách.

Total
0
Shares
Další články