Konečně! Netflix je v Česku, zatím ale bez českých titulků

Netflix přichází do Česka. A nejen sem, dneškem se rozšiřuje do dalších více než 130 zemí světa, celkem je tak k dispozici ve 190 státech. Českou lokalizaci ale zatím nečekejte, budou muset stačit anglické titulky. Základní předplatné stojí 7,99 eur.

O plánovaném rozšíření jsme napsali už před rokem, dnes se to stalo skutečností. Spolu s Českou republikou se Netflix rozšířil do téměř celého zbytku světa, oznámil dnes šéf Netflixu Reed Hastings na veletrhu CES 2016 v americkém Las Vegas.

Globální televize

„Dnes jsme svědky zrození nové globální sítě internetové televize,“ prohlásil Hastings. K dispozici je aktuálně 17 jazyků, dnes přibyla arabština, korejština a čínština.

Český Netflix najdete za lomítkem: netflix.com/cz/, web ale dosud není lokalizován. Stejně tak zatím nejsou k dispozici české titulky.

Nabídka pro Českou republiku zahrnuje v současnosti na šest stovek titulů. Zahrnuje spíš starší kousky, žádný velký film s datem výroby roku 2015 nenajdete. Kvalita nabídky by se dala označit jako více než solidní, a většinou jsou to tzv. áčkové filmy, tedy dobře známé z kina, dodává Filmtoro.

netflix_dostupnost_worldwide
Kde je Netflix dneškem k dispozici? Chybí jen v Číně, Severní Koreji, Sýrii a na Krymu. Foto: Netflix

Nejznámější video-on-demand službu u nás proslavil hlavně seriál House of Cards s Kevinem Spaceym v hlavní roli, který vyprodukoval sám Netflix. Ten ale v české verzi nenajdete, na druhou stranu jste ho stejně už všichni viděli. A pokud ne, vězte, že 13. ledna ho začne vysílat Česká televize.

Kromě House of Cards nebo Orange Is the New Black na Netflixu nedávno zabodoval seriál Narcos nebo Marvel se sériemi Daredevil a Jessica Jones. Pro letošek Netflix oznámil 31 řad nových nebo pokračujících seriálů, přes 20 původních filmů a dokumentů a 30 původních seriálů pro děti. V říjnu 2015 měl Netflix přes 70 milionů platících domácností a 12 miliard hodin odstreamovaného videa.

netflix_daredevil_mobile

Kolik to stojí?

  • 7,99 eur měsíčně v základním rozlišení 720p na jedné obrazovce
  • 9,99 eur ve Full HD na dvou obrazovkách současně
  • 11,99 eur v Ultra HD až na čtyřech obrazovkách současně

První měsíc je zdarma, platit lze kartou nebo přes PayPal. Netflix funguje na počítačích, mobilních zařízeních i herních konzolích.

Pro sledování je potřeba internetové připojení, obsah se nedá, na rozdíl třeba od Spotify, stáhnout a sledovat offline.

A pozor ještě na jednu věc: jak upozornil na svém FB Michal Illich, v Chrome nebo Firefoxu v jakémkoli OS zvládne Netflix jen základní rozlišení 720p.

Tak jsem vyzkoušel Netflix.1. Registrace rychlá a srozumitelná.2. Zadal jsem premium účet (12eur/měs), chci totiž…

Zveřejnil(a) Michal Illich dne 6. leden 2016

Netflix_US_homepage

Streamovací služby? Už tu jsou

V Česku ale Netflix nebude první online videotékou: funguje tu už mobilní aplikace O2 TV Go pro sledování televize v mobilních zařízeních, UPC má alternativu v podobě Horizon Go a mobilní televizi testuje i T-Mobile.

Česká televize nabízí většinu svých pořadů zdarma v iVysílání, Prima nabízí Prima Play a Nova má placené Voyo. Krátké pořady zase nabízí Stream.cz od Seznamu, Playtvák od Mafry nebo Aktuálně.TV od Economie.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Samsung + Jay Z dává smysl

Samsung se rozhodl ovládnout letos YouTube. Bere si na pomoc Ushera a Jay Z a setsakra se mu to daří. Barack Obama zpívá Get Lucky, Debilní kecy to zvládají už dokonce i bez keců, Pepsi si bere na pomoc kouzelníka a novou WTF královnou je Dáda Patrasová.
Přečtěte si více

Kofola přes Hangouts oznámila přechod na Google Apps

Pokročilejší uživatelé začali sami utíkat ke službám jako je Dropbox a stále silnější komunita zaměstnanců začala do společnosti přinášet služby, které jsme neměli pod kontrolou. Tak vypadá poměrně častý spouštěč úvah o přechodu ke cloudovému řešení, kdy firma musí držet krok s internetovými návyky svých zaměstnanců. Nejinak tomu bylo i v případě Kofoly.