Kiwi.com v Brně pořádá konferenci Women in Tech. Promluví na ní expertky na cloudy i AI

Ojedinělá konference Women in Tech s podtitulem Glass ceiling not found se zaměří na ženy v technologickém světě. Konat se bude 16. června v brněnském kině Scala a nabídne celodenní program s přednáškami deseti českých i zahraničních specialistek.

„Cílem konference je představit návštěvnicím, ale samozřejmě i návštěvníkům poznatky pokrývající nejnovější trendy ze světa technologií. Počítáme s těmi, kteří se zatím o tuto oblast pouze zajímají, ale i s profesionály pracujícími na tech pozicích,“ říká za organizátory Petra Vaškových, produktová ředitelka a současně jedna z řečnic.

Ženy z nejvyšších pater

Vítáni jsou studenti, junioři i lidé z oboru, kteří si chtějí rozšířit obzory. Hovořit se bude o umělé inteligenci, cloudových technologie, ale i o otázkách firemní kultury a častých mýtů týkajících se kariéry v IT.

O své zkušenosti se s návštěvníky podělí deset žen. Ewa Maciáś, Senior Engineering Manager z Google Cloud, představí cloudové technologie. Daria Hvížďalová, projektová manažerka z Good AI, se zaměří na rozdíl mezi tzv. úzkou a obecnou umělou inteligencí. Petra Vaškových, hlavní produktová manažerka z Kiwi.com, bude mluvit o tom, jak firma restrukturovala a škálovala svůj vývojářský tým. Ten nyní čítá přes 250 lidí.

Jednou z řečnic bude i vývojářka z londýnského vzdělávacího startupu Memrise a zakladatelka hnutí Girls in Tech London Chantel Spencer-Bowdage. Poslední slovo bude mít symbolicky Laura Fernández Giménez, zakladatelka a CEO Future Funded. Jde o první a jedinou crowdfundingovou platformu pro vzdělávání nové generace žen v IT.

Kompletní program, vstupenky a další informace najdete na womenintech.cz.

Total
0
Shares
Další články