Kiwi.com je podle žebříčku Deloitte nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě

Žebříček Deloitte Technology Fast 50, který měří nejrychleji rostoucí firmy ve střední Evropě, opanovala česká firma Kiwi.com, nabízející chytrý vyhledávač letenek. Celkové třetí místo obsadil výrobce 3D tiskáren Prusa Research a z dalších českých firem se prosadily také ZOOT či STRV.

Deloitte Technology Fast 50 porovnává růst přihlášených technologických firem za období předchozích čtyř let, letos tedy v období 2013 až 2016. Absolutní vítěz žebříčku Kiwi.com za toto období rostl o rekordních 7 165 %, tedy téměř pětkrát více než loni.

Mezi patnácti nejrychleji rostoucími firmami ve střední Evropy se objevily ještě Prusa Research (3. místo, růst o 6 910 %), STRV (14., 963 %) a ZOOT (15., 820 %). Do žebříčku se pak ještě vešla vývojářská firma INVENTI (37., 408 %).

Vůbec poprvé v osmnáctileté historii žebříčku má navíc Česká republika vítěze hned ve dvou kategoriích. Vedle vítěze hlavní kategorie Kiwi.com totiž navíc vyhrál tzv. Velkou pětku ZOOT. Do této kategorie spadají společnosti, které s ohledem na svou velikost nemohou soutěžit s dravými firmami v hlavním žebříčku, ale i tak významně rostou.

Výsledky Technology Fast 50 ve střední Evropě v roce 2017

  • Prvních pět míst letošního ročníku obsadily společnosti, které se loni umístily v kategorii Vycházející hvězdy. Mezi nimi byly i české Kiwi.com a Prusa Research.
  • Na druhém místě v hlavní kategorii skončila litevská společnosti Deeper
    (růst 7 048 %), na čtvrtém a pátém polské firmy Tooploox Sp. (2 827 %) a pl (2 437 %).
  • Výrobce softwaru pro statiky a stavební inženýry, česká firma IDEA StatiCa, se probojovala mezi 10 finalistů v soutěži o Nejvíce disruptivní inovaci. V kategorii zvítězila srbská firma DADANCO Europe.
  • Pilulka Distribuce skončila na sedmém místě mezi Vycházejícími hvězdami, tj. společnostmi, které jsou na trhu krátce, takže ještě nemohou soutěžit v hlavní kategorii.

„Letošní skvělé výsledky českých firem potvrdily, že mimořádného růstu mohou dosáhnout i domácí čeští podnikatelé. Řada z oceněných společností se už navíc stačila prosadit i mimo středoevropský region,“ říká Jiří Sauer, ředitel žebříčku Deloitte Technology Fast 50 CE v České republice.

„Za jejich úspěchem stojí příznivé podmínky nejen na středoevropském trhu, ale i rychlé nasazení těch nejlepších technologií v kombinaci s vytvořením produktu či služby, které přispěly k rozmachu daného odvětví. Firmy se i podstatně lépe dokázaly přizpůsobit potřebám svých zákazníků,“ říká Senta Čermáková, ředitelka pro strategické projekty a vedoucí projektu Deloitte Startups.

Kompletní výsledkovou listinu v PDF najdete zde.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co se nepovedlo: Bieber se ukázal v kampani Calvin Klein… Tedy ne tak úplně

Ani s výběrem těch nejoblíbenějších opinion leaderů, značkou se zástupy fanoušků a finančními možnostmi v řádech milionů se vždycky všechno nepovede. Sociální sítě jsou totiž plné lidí, kteří čekají na to, až nějaký brand šlápne vedle a oni na něm dokážou svou pohotovou vtipnost. Důkazem je aktuální kampaň Calvin Klein. Zvrtla se v internetový hon na to, co Justin Bieber ve skutečnosti schovává… ve spodním prádle.