Kiwi.com hledá IT talenty. Nabízí plně hrazený pobyt v Barceloně, party i program na celý týden

V rámci intenzivního náboru nových posil investuje Kiwi.com do programů, které mají za úkol přilákat zájemce o práci v jednom z nejúspěšnějších technologických startupů. Na chystaném červencovém Summer Campu v Barceloně například nabídne účastníkům kromě přístupu k nejnovějším technologiím i plně hrazený pobyt, příspěvek na letenku nebo vouchery na cestování. Investice do podobných akcí dosahují až stovek tisíc korun, podle komunitních manažerů se ale vyplatí, z každého vzdělávacího eventu totiž vzejde i několik budoucích kolegů.

„Seniorní vývojáři se zájmem o cloudové technologie, Python či JavaScript – to jsou lidé, kteří nás primárně zajímají. Účastníkům nabízíme možnost vyzkoušet si v praxi technologie, o kterých si většinou jen čtou na Twitteru,“ říká Michal Sänger, Principal Engineer v Kiwi.com. Dodává, že podobné akce jsou pro organizátory i účastníky skvělou příležitostí k osobnímu setkání a prodiskutování témat, které aktuálně řeší.

Příležitost mají ale i studenti, kteří ještě pro Summer Camp nemají tolik zkušeností. Pro ně Kiwi.com pořádá každoroční studentskou programátorskou výzvu. Cílem účastníků je za využítí technologické platformy, kterou Kiwi.com vyvinulo, vytvořit cestovatelskou aplikaci.

„V minulém roce zvítězili v celosvětové konkurenci studenti z ČVUT se svým nejlepším řešením matematického problému obchodního cestujícího, letos bude výzva spočívat v tvorbě cestovatelské aplikace na naší platformě Tequila,” doplňuje Sänger.

Oba typy aktivit se Kiwi.com vyplatí, s ČVUT díky podobným projektům spolupracuje dlouhodobě, náborové programy zase přináší ovoce v podobě nových zaměstnanců. Potvrzuje to i Josef Duda, který po absolvování loňského Summer Campu do společnosti nastoupil.

„Na Summer Campu nejvíc zafungovalo spojení místa a lidí. Tým účastníků byl skvěle namíchaný, takže si bylo stále co předávat ohledně technologií a postupů, ať už během dne při práci na projektu nebo odpoledne na terase officu s výhledem na celou Barcelonu. Navíc bylo příjemné pracovat na něčem smysluplném a v rámci toho si pohrát s daty, které má Kiwi.com k dispozici,” říká Duda, který se zúčastnil loňského Summer Campu a nastoupil do Kiwi.com loni na podzim.

Letošní Summer Camp počítá s kapacitou 24 lidí, podobných akcí ale Kiwi.com pořádá mnohem více. V minulém roce společnost uspořádala či podpořila přes 160 akcí po celém světě, a to včetně vzdělávacích víkendů, na nichž se vystřídalo zhruba 150 unikátních účastníků. „Z každého vzdělávacího víkendu se nám většinou podaří nabrat několik budoucích kolegů,” uzavírá Sänger.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Miliardáři chtějí být všichni: Eurojackpot si zapsal nárůst publicity na webu o sto tisíc procent

Češi věří na pohádky – tak by se daly vyložit rekordy v hledání během minulého týdne na Seznamu. Zajímal je herec z Hvězdných válek, nějaký ten český bulvár i Eurojackpot. Přitom právě u něj se pravděpodobnost, že vyhrají, pohybuje někde u jedné ku téměř sto milionům. Ale počítejte to, když jde o miliardy korun a reklamu, co vyskakuje všude. Co všechno Čechy minulý týden zajímalo a ptali se na to Seznamu?
Přečtěte si více

SXSW deň tretí: Lenivosť v designe a ako získať tisíce investorov

Pomalu vrcholící festival South By SouthWest je velkolepou událostí pro každého alespoň trochu nasáklého čímkoliv digitálním. Každoročně přiláká i řadu lidí z Česka a ze Slovenska, takže si o tom všem můžeme nechat alespoň vyprávět, tweetovat a blogovat. Pro Tyinternety se letos téhle role zhostila Petra Jankovičová z Triad Advertising a vytrvale dokazuje, že na SXSW je každý den fascinující úplně jinak...