Kde je Krymská? Hipsteři světa se již díky nové appce neztratí

Zdroj: https://www.flickr.com/photos/117693452@N04/12547099783/

Pokud při cestování několik dní nedokážete vydržet bez šálku flat white kávy s organickým-bio-raw-koláčkem v podniku hrajícím alternativní hudbu z LP, nabízejícím designové lokální produkty a, samozřejmě, také servis pro vaše skládací kolo, máme pro vás dobré zprávy.

Tenhle měsíc představena aplikace Where Is Williamsburg? pomáhá hipsterům z celého světa najít a určit tu nejhipsterštější čtvrt jakéhokoliv města. Zmíněný Williamsburg je považován za hipsterskou Mekku v New Yorku. Hlasováním uživatelů aplikace v ní tenhle titul ale získal Bushwick.

V Berlíně vítězí Kreuzberg, v Londýně pak Shoreditch. Pražským centrem hispterského života má být údajně Žižkov – pokud s výsledkem nesouhlasíte, můžete hlasovat pro jinou čtvrt. Kandidátem by mohli být třeba Vinohrady, nebo podle našeho názoru hlavně okolí Krymské ve Vršovicích.

aplikace Where Is Williamsburg?

Díky propojení aplikace s Foursquarem po kliknutí na ikonu plechovky piva zobrazí nejlepší místa nabízející PBR (Pabst Blue Ribbon, oblíbené pivo amerických hipstrů), dále pak třeba nejlepší podniky pro brunch, nej kavárny pro pour over kávu a obchody American Apparel. V Praze je tak tohle hledání prakticky nevyužitelné, dá se ale přizpůsobit.

Nápad na aplikaci podle serveru Springwise vznikl na základě seznamu portálu Gawker, který taky sumarizuje Williamsburgy, ale jen v amerických městech. Opět se tedy naskytuje otázka: Existuje ještě něco, na co není appka?

Where Is Williamsburg?, dostupná jen pro iOS, má ale i odvrácenou tvář. Pokud se jí inspiruje příliš mnoho lidí, daná čtvrt se stane mainstreamem. Hipsterům pak nezbyde nic jiného, než opět najít něco dostatečně alternativního.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Minecraft pomůže OSN přetvářet skutečný svět

Počítačové hry mnozí považují za ztrátu času. Pro některé z nich to možná platí, jiné však dokázaly rozvést svůj potenciál a dosáhnout tak praktických a využitelných rozměrů. Jednou z nich je Minecraft. Ten nyní poslouží jako nástroj, s jehož pomocí mohou obyvatelé chudých oblastí vyjádřit své představy o tom, jak by se mělo vyvíjet jejich prostředí.