Kampaně s influencery pod novou agenturou. Tým TL5 přechází do Peppermint digital

Jména z týmu Jana Kotka z pražské digitální agentury TL5 se budou od července objevovat pod novou značkou. Tým přechází do Peppermint digital, nového člena uskupení Kotelna 55. Změnou vrcholí spory spolumajitelů původní agentury.

Nová agentura Peppermint naváže na TL5, která se mimo jiné věnovala práci s obrazovými sociálními sítěmi Instagram, Snapchat a Periscope a zviditelnila se třeba i guerillou na LinkedInu pro Aperol. Z TL5 se postupně vydělila platforma Hashtag5, zaměřená na spolupráci s influencery.

Také nová agentura se zaměří zejména na tvorbu obsahu pro značky na sociálních sítích a digitální kampaně. „Náš tým bude pokračovat v poctivé tvorbě špičkového contentu a kreativních konceptů a zaměří se na ještě intenzivnější propojení značek, influencerů a sociálních sítí v rámci digitálních kampaní. Nadále budeme pracovat s tradičními i novými sociálními sítěmi tak, abychom kreativně využili potenciál každé z nich a umožnili tak autentické propojení zákazníků se značkou,“ říká Martina Votrubová, jedna z tváří nové agentury Peppermint.

S týmem pod novou značkou prý plánuje pracovat většina klientů bývalé společnosti.

Jmenovitě do Peppermintu odchází bývalí social media manageři TL5 Martin Paukrt a Klára Muranová spolu s kreativci Matoušem Hutníkem a Pavlem Fárkou. Chybět nebudou ani art directoři Jiří Průcha a Anna Bartovská. Tým znovu doplňují i project manager Milan Batista, videomaker Vojtěch Matěna a instagramoví specialisté vedeni Martinou VotrubovouHynek Hampl a Tereza Menclová.

Kotelna 55 v Karlíně
Kotelna 55 v Pernerově ulici v Karlíně, kde bude Peppermint digital sídlit

Spory v TL5 a právní kroky

Přechod týmu do nové společnosti je vyvrcholením sporů spolumajitelům TL5 Tomáše Votruby a Jana Kotka. „Přechod týmu do jiné společnosti byl poslední krok, jak ho udržet pohromadě,“ uvedl Matouš Hutník, jeden z členů týmu nové agentury Peppermint.

Jednatelé a spolumajitelé TL5 Kotek a Votruba mezitím podnikají právní kroky. Jan Kotek podal trestní oznámení kvůli vyhrožování a porušování povinností při správě cizího majetku.

„Situaci aktuálně řeším s právním zástupcem, je to složité a velmi čerstvé, sám se o tom dozvídám z médií. Jan Kotek se rozhodl firmu za mými zády během mé nepřítomnosti vyvést jinam včetně dodavatelsko-odběratelských vztahů a některých lidí. Pravděpodobně budeme řešit vše soudní cestou,“ uvedl Tomáš Votruba, který je v současnosti pracovně ve Švýcarsku.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Instagram je s prvními reklamními kampaněmi spokojený

Výsledky prvních reklam na Instagramu vyznívají nadějně, tvrdí společnost po vyhodnocení prvních čtyř experimentálních kampaní. Například zapamatování produktů a služeb zvyšovala reklama na Instagramu skoro o třetinu, a dosah v počtu uživatelů byl oproti organickým příspěvkům mnohonásobný.