JPMorgan: Bitcoin by mohl vzrůst až na 100 000 dolarů, nárůst by byl ale „neudržitelný“

300% nárůst Bitcoinu v roce 2020 by se mohl letos opakovat, ale takový výrazný posun by byl neudržitelný podle JPMorgan neudržitelný.

„I když nemůžeme vyloučit možnost, že se současná spekulativní mánie bude dále šířit a tlačit cenu Bitcoinu nahoru směrem ke konsenzuálnímu rozsahu mezi 50–100 tisíci dolary, domníváme se, že taková cenová hladina by se ukázala jako neudržitelná,“ stálo ve zprávě.

Bitcoin kolísá, po velkém nárůstu ho čekal propad o 17 %, což je jeho nejprudší propad od března. JPMorgan stále vidí Bitcoin v konkurenci se zlatem jako „alternativní“ platidlo, přičemž zejména mladí investoři dávají přednost „digitálnímu zlatu“ před tradičním zlatem a výrazně motivují poptávku po kryptoměně.

Při tržní hodnotě 575 miliard dolarů by se Bitcoin musel vyšplhat až na 146 tisíc dolarů, aby vyrovnal celkové investice soukromého sektoru do zlata prostřednictvím burzovně obchodovaných fondů nebo prutů a mincí, uvedla zpráva.

Tento dlouhodobý pozitivní výhled založený na tom, že se Bitcoin stane stejně cenným jako trh se zlatem, je však založen na tom, že se instituce sžijí s volatilitou spojenou s kryptoaktivem a zaujme místo v jejich portfoliích. Pro účely řízení rizik by méně volatilní Bitcoin pravděpodobně vedl k většímu přijetí mezi institucemi.

„Je tedy nereálné očekávat, že příděly institucionálních investorů do bitcoinu budou odpovídat přídělům zlata bez konvergence volatilit. Sbližování nestálosti mezi Bitcoinem a zlatem pravděpodobně neproběhne rychle a půjde o dlouhodobý proces,“ uvádí JPMorgan. 

Dalším analytikem, který vidí, že Bitcoin dosáhne hodnoty 100 000 dolarů, je Tom Lee z Fundstratu, který prohlásil, že kryptoaktivum by se mohlo v roce 2021 zečtyřnásobit, protože zažívá podobnou parabolickou rally jako v roce 2017.

Zdroj: Businessinsider.in

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ivo Lukačovič se vrací do vedení Seznamu

Ivo Lukačovič, zakladatel a většinový majitel Seznam.cz, se rozhodl více se věnovat aktivitám společnosti. Chce být chodu firmy blíže a bude ovlivňovat strategii a fungování služeb. Nebude mít nicméně žádnou speciální exekutivní roli, Pavel Zima tedy zůstává generálním ředitelem společnosti zodpovědným za její chod a fungování.