Jak vidí Češi a Slováci virtuální realitu

Virtuální realita je pojem, který znají Češi a Slováci především z filmů. Reálné zkušenosti jdou dosud mimo ně. Většina zatím tápe, co si představit.

„Aktivních uživatelů je v Čechách i na Slovensku zatím málo, jelikož virtuální realita dostupná pro širokou veřejnost byla představena teprve nedávno. Předpokládá se ale, že odvětví s virtuální realitou se bude nadále rozrůstat rychlým tempem a v následujících letech tak značně vzroste počet uživatelů zařízení,“ uvedl Marek Somol, manažer projektu View-Master pro Českou a Slovenskou republiku, jehož součástí byl průzkum veřejného mínění o VR.

Právě tato společnost totiž uvedla brýle pro virtuální realitu a k nim “zážitkové” balíčky, hry, virtuální turistiku, 360° videa či minifilmy. Tuzemský trh si proto dobře zmapovala. O tom, že VR zařízení jsou a v krátké další době dostupná i na českém a slovenském trhu, ví necelá polovina respondentů.

O koupi zařízení v dohledné uvažuje 35 % dotázaných. Většina by při koupi nechtěla investovat více než 5 000 Kč. Náročnější uživatelé jsou pak ochotni do zařízení investovat až 10 000 Kč.

Přečtěte si víc na stránkách helloworld.

virtualni_realita

Total
0
Shares
Další články