Jak optimalizovat blog, aby vás sdíleli

Máte blog, pravidelně na něm publikujete, ale vaše články nečte tolik lidí, kolik byste si přáli? Když pomineme možnost, že je váš blog prostě špatný, možná ho jen máte špatně zorganizovaný a sdílení svých článků nevycházíte dostatečně vstříc.

Kvalita obsahu samozřejmě je při usilování o čtenost na prvním místě. Pokud napíšete skvělý článek, který čtenáři budou milovat, pravděpodobně se o jeho šíření nebudete muset příliš starat. Čtenáři sami jej sami mezi své přátele rozšíří, aniž byste jim to museli nějak zásadně usnadňovat.

Skvělý článek se ale nepovede pokaždé, a tak je lépe sdílení jít naproti tolik, jak je to jenom možné. Způsoby, jak svůj blog optimalizovat, aby články z něj sdílelo více čtenářů, najdete v zajímavé infografice od Column Five a Onboardly.

Hlavní pravidla? Pomůže, když vtělíte do svého blogu sociální tlačítka, nebo to, když hlavní poselství článku bude čtenář moci jedním kliknutím automaticky tweetnout. Kromě toho popularitu článku podpoří dobře zvolené obrázky, které počet sdílení článků mnohonásobně zvyšují. A nic nezkazíte ani tím, že klíčové call to action prvky na stránce budete řádně testovat, aby jejich design i znění byly co nejefektivnější.

Více informací v infografice:

HowtoOptimize

Total
0
Shares
Další články