Inspirace dne: Ultimátní SEO reklama

SEO z našeho skromného pohledu nepatří do kategorie online reklamy. Optimalizaci výsledků vyhledávání bychom přirovnali asi spíš k optimalizaci konverzního funnelu (ale teď nám nejde o flame). Každopádně, i s výsledky vyhledávání se dá hrát tak, že vznikají zajímavé reklamní věci. Jako například u kreativní manipulace výsledků v Google Image Search pro Volkswagen.

Kreativec Guus ter Beek a agentura Qreativ připravili pro Volkswagen zajímavou kampaň, ve které využili jednoduché možnosti manipulace s výsledky vyhledávání pro obrázky. Jednoduché proto, že si zvolili ne zrovna kompetitivní slovní spojení, na které optimalizovali 5 různých URL. Podívejte se sami:

Volkswagen Search Engine Ad

Na výsledek se už sami nepodíváte, protože původní pozice obrázků mezitím zabraly servery píšící o kampani. A i když se o výsledcích dá určitě polemizovat (minimálně PR zásah vždycky dobrý), jako nápad se nám to moc líbí. A mimochodem, v lecčem nám to připomíná jednu z prvních kampaní, které proslavily slovenský Triad. Kampaň určitě také nepřinesla desítky tisíc leadů, ale kreativitou rozhodně zabodovala:

Google Analytics As Our Media

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Zakladatelé Googlu, Facebooku financují novou cenu pro vědce zachraňující životy

"Léčit nemoci by mělo mít větší cenu než touchdown," vyjádřil se k příležitosti prvního udělování nových cen pro vědce Breakthrough Prize zakladatel Googlu Sergey Brin. Cílem projektu, který kromě Brina financují i Zuckerberg a Milner, je mimo jiné zajistit, aby ti nejlepší z nejlepších, kteří se věnují vědě zachraňující lidské životy a přicházejí s přelomovými objevy, nezůstali zkrátka ani finančně a byli zviditelněni jako hrdinové.
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Miloši, pojď mi hop a Super Bowl!

Super Bowl už je za pár dní a na spoustu reklam se můžete podívat už teď. A jako každý rok to bude přehlídka toho nejlepšího, co může reklama nabídnout. Kromě toho si připomeneme, že "people are awesome", nebo na zdařilý virální mashup Pojď mi HOP s naším novým prezidentem, který láme rekordy.