Infografika: Život čtyř velkých virálních memů roku 2012

Čtveřici velkých memů roku 2012 zkoumá infografika od MDG Advertising: Kony 2012, McKayla Is Not Impressed, Binders Full of Women a samozřejmě Gangnam Style. Jak tyto loňské memy spatřily světlo světa a co se kolem nich dělo dál?

Memy k internetu v dnešní době patří úplně stejně, jako Facebook, YouTube, Google či Anonymous. A memy, stejně jako sociální sítě, nebo ještě lépe řečeno s jejich přičiněním, zachycují důležité momenty společenského života, které se staly mezi lidmi populárními.

Mezi největší memy uplynulého roku bezpochyby patří i ty, které vybrala inforgrafika od MDG Advertising pro hlubší zkoumání a připomenutí toho, co se kolem nich dělo. A to i přesto, že ne všechny se v plné parádě předvedly i u nás. Tak například McKayla Maroney na olympiádě či Romneyho volební výrok o ženách jsou záležitostí spíš americkou, i díky tomu, že se týkají amerického národního cítění – americká sportovkyně, která získala medaili na Letních olympijských hrách v Londýně, a jeden ze dvou kandidátů na prezidenta Spojených států.

Naopak Kony 2012 a Gangnam Style jsme si mohli naplno užívat i u nás, a tak tyhle dva memy budou ze čtveřice zahrnutých pro naše čtenáře pravděpodobně těmi zajímavějšími. I proto je dobrou zprávou, že jim infografika věnuje přece jen o trochu víc prostoru. A jak to tedy se čtveřicí největších memů minulého roku bylo?

Total
0
Shares
Další články