Infografika: Nejlepší sektory pro rozjezd vlastního malého e-shopu

E-shopů přibývá raketovou rychlostí ve všech oborech, ale některé rostou rychleji než ty druhé. Agentura Bigcommerce zkusila ty nejzajímavější oblasti vtěsnat do jedné infografiky.

Nezávislí obchodníci s auty a autodíly, šperky, hračky a cokoliv pro domácí zvířecí mazlíčky. Tady se roste nejrychleji.

Bigcommerce analyzovali kolem padesáti tisíc obchodů a porovnávali to s žebříčkem Internet Retailer’s  Top 1000. Malé auto-moto obchody zaznamenávají v současné době průměrně 89procentní růst tržeb, naopak ty velké už rostou maximálně o 22 procent. 

První vlna e-commerce byla podle autorů infografiky ovládána převážně velkými obchody, to se teď mění. Velké firmy samozřejmě dál porostou, ale další roky budou patřit spíš menším nezávislým obchodníkům. Založit si e-shop už totiž není zas takový problém. Díky open-sourcovým systémům je to otázka pár hodin. Nejrozšířenější systém Prestashop používá 150 tisíc e-shopů po celém světě.

 

growthville_bigcommerce_highres-01

via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Říkáme ne sexismu!

Děs, hrůza, zděšení, pohoršení! Reklama na Roxy degraduje úspěšnou sportovkyni na prachobyčejný sexuální symbol a sbírá stovky tisíc zhlédnutí! Překvapující! Odsouzeníhodné! My říkáme jednoznačné NE používání krásných žen k prodeji čehokoliv. Kdyby se to snad dozvěděli i ostatní zadavatelé, mohl by se z toho stát nebezpečný precedent!