Infografika: Nejlepší sektory pro rozjezd vlastního malého e-shopu

E-shopů přibývá raketovou rychlostí ve všech oborech, ale některé rostou rychleji než ty druhé. Agentura Bigcommerce zkusila ty nejzajímavější oblasti vtěsnat do jedné infografiky.

Nezávislí obchodníci s auty a autodíly, šperky, hračky a cokoliv pro domácí zvířecí mazlíčky. Tady se roste nejrychleji.

Bigcommerce analyzovali kolem padesáti tisíc obchodů a porovnávali to s žebříčkem Internet Retailer’s  Top 1000. Malé auto-moto obchody zaznamenávají v současné době průměrně 89procentní růst tržeb, naopak ty velké už rostou maximálně o 22 procent. 

První vlna e-commerce byla podle autorů infografiky ovládána převážně velkými obchody, to se teď mění. Velké firmy samozřejmě dál porostou, ale další roky budou patřit spíš menším nezávislým obchodníkům. Založit si e-shop už totiž není zas takový problém. Díky open-sourcovým systémům je to otázka pár hodin. Nejrozšířenější systém Prestashop používá 150 tisíc e-shopů po celém světě.

 

growthville_bigcommerce_highres-01

via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Fenomén: Debilní Kecy

Fanoušci, kteří pravidelně sledují naše virální okénko, mohli být možná trochu překvapeni, že jsme do dnešního výběru nezařadili další dílo ViralBrothers s poetickým názvem Debilní Kecy na Vánoce. Nemohl jsem si totiž pomoct a musel jsme konečně udělat i samostatný článek.
Přečtěte si více

Prohlédněte si největší panoramatickou fotografii Prahy

360Cities, česká společnost provozující největší internetovou kolekci ohromujících panoramatických fotografií s geografickou lokalizací, vytvořila 360° panoramatický snímek Prahy. Fotografie byla sestavena z 2600 samostatných fotografií pořízených z Petřínské rozhledny. S celkovým rozlišením 33,8 gigapixelů se jedná o vůbec největší fotografii Prahy, jaká byla kdy pořízena.