Infografika: Jak a co Češi nakupují na internetu?

Online Sales Ecommerce E-commerce Selling Online

V nakupování na internetu jsou Češi pod evropským průměrem, který představuje 9,6 procenta z celkových nákupů. Podíl online útrat u nás tvoří jen 8,4 procenta, uvádí celoevropský průzkum DPDgroup.

Nejvíce se nakupují produkty z kategorie zdraví/krása, dále potom móda a vybavení pro volný čas. Častěji nakupují ženy než muži, a to v poměru 60 ku 40.

Průzkum také potvrdil současný trend, že lidé už čím dál více využívají při online nakupování i mobilní telefon. V Česku je to už víc než třetina z nich. Pouze pět procent respondentů se opakovaně vrací do jednoho e-shopu, spíše vyhledávají nejlepší cenu a navštěvují jich proto více pro porovnání (20 %). Tři čtvrtiny lidí jsou loajální k určitým e-shopům, rádi však zkouší i nové.

“Je v našem zájmu znát nákupní zvyklosti zákazníků napříč Evropou, abychom mohli být e-shopům dobrými partnery nejen v oblasti doručování, ale i v byznysu. To samé samozřejmě platí pro Českou republiku, kde budujeme dlouhodobé vztahy s e-shopy právě na tomto základě,“ komentuje motivaci udělat průzkum ředitel DPD CZ Miloš Malaník. Loni třeba DPD připravilo sérii videí “Tipy pro podnikání“, v nichž představuje doporučení, na co se mají podnikatelé v jednotlivých oblastech e-commerce zaměřit a čemu se naopak vyhnout.

A co dalšího zjistil průzkum DPD? Mrkněte na přehlednou grafiku:

Infografika DPD - Jak Češi nakupují na internetu-1

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: V e-shopech letos Češi utratí 51,2 miliardy

Obliba nakupování v e-shopech stále roste. V letošním roce obrat českých internetových obchodů vzroste na 51,2 miliardy korun (růst o 15 procent) a uskuteční se více než 26 milionů objednávek při průměrné výšce 1962 korun. Vyplývá to z odhadů nákupního rádce Heureka.cz, který data o české e-commerce shrnul do podrobné infografiky.