Infografika: Co o sobě sdílejí Evropané a co Američané

Ochota sdělovat o sobě soukromé informace na Facebooku nemusí být dána jen osobností, ale do jisté míry také národností. Průzkum milionu profilů z USA a Evropy ukázal, že obyvatelé USA se o citlivá data dělí ochotněji než Evropané, velké rozdíly navíc panují u jednotlivých kategorií.

Společnost Secure.me na základě analýzy profilů zjistila mimo jiné to, že Američané ve větší míře zveřejňují informace o své rodině, domovském městě, vzdělání či vztazích, zatímco Evropané jsou otevřenější v oblasti politických názorů, náboženství a obecných zájmů. Milion profilů samozřejmě není málo, s ohledem na téměř miliardovou uživatelskou základnu Facebooku a možnost zkoumat jen veřejná data je nicméně třeba brát výsledky s určitou rezervou. Přesto jde o zajímavý pohled na odlišnosti ve vnímání toho, co je považováno za citlivé.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Většina online nákupů v Česku začíná ve vyhledávači

Více než polovina internetových uživatelů v České republice začíná svůj nákup na internetovém vyhledávači. Vyplývá to ze studie E-commerce 2012 od výzkumné agentury Gemius provedené ve spolupráci se společností Seznam.cz a dalšími partnery. Na rozdíl od situace před dvěma lety se také Češi naučili internetové obchody mnohem více využívat.