Hyundai a Kia se na jablečném vozu podílet nebudou, Apple chce detaily tutlat

O Apple Car se v posledních týdnech čile spekuluje, a dokonce se zdálo, že už se našel ideální kandidát, který s Applem spojí síly, a bude se na vývoji jablečného vozu podílet. Jenže společnost Hyundai a její dceřiná společnost Kia podle agentury Bloomberg uvedly, že žádné diskuse s Applem o spolupráci na vývoji samořiditelného elektrického vozidla (už) neprobíhají.

Přitom minulý týden korejský deník Dong-A Ilbo uvedl, že Apple plánuje investovat v přepočtu 3,6 miliardy dolarů do společnosti Kia v rámci plánovaného výrobního partnerství mezi oběma společnostmi, které by se podílely na vývoji Apple Car v montážním závodě v Gruzii. 

Analytik, který Apple dlouhodobě sleduje, Ming-Chi Kuo predikoval, že Apple Car bude založen na platformě elektrického vozidla E-GMP společnosti Hyundai, která by umožňovala dojezd téměř 500 kilometrů, zrychlení z nuly na sto za pouhé 3,5 sekundy, maximální rychlost 250 kilometrů za hodinu a nabití na 80 % kapacity během 18 minut.

Společnost Hyundai potvrdila, že v minulých měsících Apple jednal s řadou světových automobilek, včetně společností Hyundai a Kia. Automobilka však o několik hodin později prohlášení stáhla a pouze uvedla, že „obdržela žádosti o potenciální spolupráci od různých společností ohledně vývoje autonomních elektrických vozidel“.

Agentura Bloomberg nyní uvedla, že rozhovory mezi Applem a společností Hyundai „ustaly“, a dodala, že původní prohlášení Hyundai a následné zprávy, které se objevily, Apple nepotěšily – přece jen jde o společnost se striktní „tutlací“ kulturou.

Zdroj: Macrumors.com

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Miliardáři chtějí být všichni: Eurojackpot si zapsal nárůst publicity na webu o sto tisíc procent

Češi věří na pohádky – tak by se daly vyložit rekordy v hledání během minulého týdne na Seznamu. Zajímal je herec z Hvězdných válek, nějaký ten český bulvár i Eurojackpot. Přitom právě u něj se pravděpodobnost, že vyhrají, pohybuje někde u jedné ku téměř sto milionům. Ale počítejte to, když jde o miliardy korun a reklamu, co vyskakuje všude. Co všechno Čechy minulý týden zajímalo a ptali se na to Seznamu?
Přečtěte si více

Šance týdne: Heureka hledá vývojáře

Umíte programovat? Používáte Heureku, ale říkáte si, že byste to dokázali udělat lépe? Tak do toho! Největší e-commerce projekt v Česku a na Slovensku shání do Prahy a do Jablonce nad Nisou zkušené PHP programátory a front-end developery, kteří by se chtěli podílet na podobě miliardového byznysu.