Hangouts míří do Gmailu, nahradí stávající videochat

Nejen majitelé Google+ účtů, ale i běžní uživatelé služby Gmail dostanou nejdéle během několika týdnů k dispozici funkci pro videohovory Hangouts. Aby ale Google uživatele k využívání své sociální sítě náležitě motivoval, pokročilé funkce budou nadále k dispozici jen těm, kdo si kromě e-mailu založí i profil na Google+.

Hangouts umožňující videochat až pro deset lidí, navíc s řadou užitečných funkcí a v podobě Hangouts On Air i s neomezeným počtem dalších diváků, rozhodně patří mezi povedenější služby od Googlu. Počínaje dneškem začnou Hangouts postupně nahrazovat videochat, který je v Gmailu od roku 2008. Změna by se měla u všech uživatelů projevit nejdéle během několika týdnů. Pro využití nového nástroje není nutný Google+, ale není to zase tak úplně jednoduché…

Novinka totiž působí jako červený hadr na všechny, kdo služby Googlu využívají, ale s “pluskem” nechtějí mít nic společného a jeho neustálé vnucování jim vadí. Abyste mohli využívat pokročilé možnosti jako je chat většího počtu lidí současně, spolupráce na online dokumentech, společné sledování YouTube či používání zábavných a užitečných aplikací, bez účtu na Google+ se neobejdete. Záleží jen na vás, zda vám založení účtu za lepší Hangouts stojí.

Via Google

Total
0
Shares
Další články